Rakamlar yükseliyor: Virüs bugün tam 7.381 kişiye bulaştı

Rakamlar yükseliyor: Virüs bugün tam 7.381 kişiye bulaştı

diyekonustu.com - Sağlık Bakanlığı, her gün koronavirüsü tablosunu güncellemeye devam ediyor. Yeni yayınlanan tabloya göre: bugün ülke genelinde 162 kişi koronavirüsü pandemisi nedeniyle verdiği yaşam mücadelesini kaybetti.

 

Tabloya göre: koronavirüs bugün 7 bin 381 kişiye daha enfekte olurken, bakanlık 162 bin 231 kişiye yeni test yaptı. Diğer yandan Türkiye genelinde ise 3.678 kişi gördüğü tedaviye yanıt vererek iyileşti. İşte güncel koronavirüsü tablosu:

 

 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da, 'Türkiye Kovid 19 Hasta Tablosu'nu Twitter hesabından paylaştı.

Diğer yandan tabloda yer alan haftalık oranlar ise hastalarda zatürre oranı yüzde 3,4, yatak doluluk oranı yüzde 54,7, erişkin yoğun bakım doluluk oranı yüzde 71,3, solunum cihazına bağlı (ventilatör) doluluk oranı yüzde 39,2, ortalama temaslı tespit süresi 11 saat, filyasyon oranı yüzde 99,8 şeklinde yer aldı.

 

'KALABALIKLARDAN UZAK DURUN'

 

Bakan Koca güncel verilere ilişkin, "Bugün tespit edilen 7 bin 381 yeni hastamız var. Ağır hasta sayımız 4 bin 543’e ulaştı. Salgının seyrini değiştirmek elimizde. Aldığımız tedbir ve kısıtlamaların daha iyi ve hızlı netice vermesi için desteğiniz şart. Zorunlu olmadıkça kalabalıklardan uzak durun" ifadelerini kullandı.

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow