PSG-Başakşehir maçı ertelendi

PSG-Başakşehir maçı ertelendi

diyekonustu.com - UEFA Şampiyonlar Ligi'nde temsilcimiz Başakşehir ile PSG arasında oynanan maçta ırkçılık skandalı yaşandı. Paris Saint-Germain - İstanbul Başakşehir karşılaşmasının 4'üncü hakemi Constantin Sebastian Coltescu'nun İstanbul ekibinin yardımcı antrenörü Pierre Webo'ya ırkçı ifade kullanması nedeniyle iki takım da sahadan çekildi ve soyunma odasına gitti.


Temsilcimiz Başakşehir ile PSG arasında oynanan maçın henüz 12. dakikasında 4. hakem bir anda Okan Buruk'un yardımcı antrenörü Pierre Webo'ya kırmızı kart gösterilmesini istedi. Orta hakem de kenara gelerek Webo'ya kırmızı kart gösterdi.

 

Fakat Webo, 4. hakemin kendisine ırkçı ifadeler kullandığını ifade etti. Olaya Demba Ba ve Okan Buruk da dahil olup 4. hakeme büyük tepki gösterdi.

Başakşehir'den atılan tweet şu şekilde; 'Yardımcı antrenörümüz Pierre Webo'ya ırkçılık yapıldı ancak Webo oyundan atıldı.' denildi.
Uzun süre devam eden tartışmalar sonrası Başakşehir sahada çekilip soyunma odasına gitti.

"IRKÇILIK YAPMADIM 'SİYAH' DEDİM"
Webo'ya ırkçılık yapan Rumen hakem Sebastian Coltescu, "Irkçılık yapmadım, Rumence Negru (siyah adam) dedim" dedi.

İlerleyen dakikalarda Webo'ya ırkçı söylemde bulunan 4. hakem Sebastian Coltescu görevinden alındı.

YERİNE VAR HAKEMİ ATANDI
Uzun süren bekleyişten sonra UEFA yetkililer, 4. hakem Coltescu'yu görevinden alırken, VAR hakemini 4. hakem olarak atadı.


ERDOĞAN'DAN SKANDALLA İLGİLİ TWEET
Cumhurbaşkanı Erdoğan, PSG-Başakşehir maçında yaşanan ırkçılıkla ilgili twitter hesabından bir paylaşımda bulundu. Erdoğan paylaşımında şu ifadelere yer verdi; "Temsilcimiz Başakşehir’in teknik ekibinden Pierre Webo'ya karşı sarf edilen ırkçı sözleri şiddetle kınıyor, UEFA tarafından gereken adımların atılacağına inanıyorum. Sporda ve hayatın tüm alanlarında ırkçılığa ve ayrımcılığa kayıtsız şartsız karşıyız. #Notoracism",

BUGÜN SAAT 20.55'TE OYNANACAK
Tüm dünyadan tepki çeken skandal olayın ardından maç ertelendi. PSG-Başakşehir maçı bugün (9 Aralık Çarşamba) Türkiye saati itibariyle 20.55’te kaldığı yerden devam edecek.

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow