OMÜ'nün yeni rektörü mesajı verdi!

OMÜ'nün yeni rektörü mesajı verdi!

Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) öğrencilerine mesajlar veren OMÜ Rektörü Prof. Dr. Yavuz Ünal, pandemi dolayısıyla oluşan belirsizliğe karşı biraz daha sabır göstermelerini istedi. Rektör Ünal, yeni yol haritaları ve eğitim stratejilerini Cuma günü belirleyeceklerini duyurdu.

 

‘TÜM İHTİMALLERİ DEĞERLENDİRİYORUZ’

OMÜ Rektörü Prof. Dr. Yavuz Ünal, “İş hayatında mezunlarına ayrıcalık sağlayan bir diplomanız yoksa, iş hayatına adım atabilmek için çok emek etmeniz, sonrasında da kendinize yer bulmak için taklalar atmanız gerekebilir. Bu hallere düşmemek için aranan adam olmalısınız. Bu da nitelikli eğitim ve kişilikle mümkün. Zafer; inanç, cesaret, sabır ve fedakarlığın meyvesidir. Onun verdiği gururu hissedebilmek, aidiyetimizi güçlendirecek ve yeni zaferleri mümkün kılacaktır. Duyarsızlaşmak ise yeni bir bağımsızlık mücadelesini gerektirebilir. Düşmanları unutmak, dostları ise ihmal etmek afettir. Zaferi hissedebilmek için, kiminle, neden ve nasıl mücadele edildiğini akıllardan çıkarmamak gerekir. Aksi durumda zafer kutlamaları gerçek işlevini yitirmiş anlamsız bir ritüel olarak literatürde yerini alacaktır. Zaferi yaşama imkanını bize bahşedenlere minnettarız. Şartları dikkate alarak en nitelikli eğitimi alabilmeniz için imkanlar dahilinde olan bütün ihtimalleri değerlendiriyoruz” diye konuştu.

 

YOL HARİTASI VE STRATEJİ BELİRLENİYOR

Rektör Prof. Dr. Yavuz Ünal, şöyle devam etti: “Umarım Cuma günü yol haritamızı ve eğitim stratejimizi şekillendirmiş olacağız. Biraz daha sabretmenizi istirham ediyorum. Selamlar. Değerli OMÜ’lü öğrenci kardeşlerim! Belirsizliğin oluşturduğu stresin sizleri yorduğunun farkındayım. Ancak küresel bir salgının yaşandığı ve her geçen gün riskin yükseldiği bir ortamda, önü ve ardı hesap edilmeden atılacak adımlar, daha büyük krizler doğuracaktır.”

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow