ODTÜ'nün adı Samsun basınına ısmarlama manşet attırdı

ODTÜ'nün adı Samsun basınına ısmarlama manşet attırdı

Gazete Gerçek'in bugün manşetine taşıdığı haber Samsun basının geldiği son durumu gözler önüne apaçık serdi.

Çarşamba Ovası’nda kurulumu süren biyokütle enerji santrali ile ilgili İshak Memişoğlu’nun ‘ODTÜ'den bilirkişi talep ettik’ açıklaması üzerine telaşa kapılan Oltan ve Köleoğlu Enerji, medyaya 'Nerden biliyorsunuz' haberi servis etti. Bu zamana kadar hep sessiz kalan Samsun Bölge İdare Mahkemesi de bunun üzerine bildiri yayınladı. Bildiriye karşılık Mimarlar Odası da ‘Bu telaş niye?’ göndermesi yaptı
 

DANIŞTAY 'BİLİRKİŞİ GÖRÜŞÜ EKSİK' DEDİSamsun’un Çarşamba Ovası’na kurulmak istenen biyokütle enerji santralle ilgili açılan davada Danıştay 6. Daire, oluşturulan bilirkişi heyetini yetersiz bulmuştu. Samsun 3. İdare Mahkemesi de yeni bir bilirkişi oluşturmak için harekete geçmişti.

ODTÜ’DEN BİLİRKİŞİ TALEP EDİLDİ

Konuyla ilgili Mimarlar Odası Samsun Şube Başkanı İshak Memişoğlu da geçtiğimiz gün gazetemize verdiği mülakatta, dava için Ortadoğu Teknik Üniversitesi'nden (ODTÜ) bilirkişi talep edildiği ve bunun mahkeme tarafından kabul edildiği açıklamıştı.

OLTAN HABERDEN RAHATSIZ OLDU

Söz konusu haber, gazetede yayınlandıktan sonra harekete geçen Oltan ve Köleoğlu Enerji de hazırladığı haber metnini kendisine yakın yerel gazete ve internet sitelerine, ‘ODTÜ’lü bilirkişilerin geleceğini nereden biliyorsunuz?’ diye yazarak gönderdi.

SAMSUN BİM’DEN İLGİNÇ YALANLAMA

Samsun’da yayın yapan üç gazete ve bazı internet haber siteleri de söz konusu haberi manşetlerinde süsledi. İddialar üzerine bu zamana kadar sessizliğini koruyan Samsun Bölge İdare Mahkemesi Basın Sözcülüğü ve Medya İletişim Bürosu yazılı açıklama yaparak, haberi ilginç bir şekilde yalanladı.

MİMARLAR ODASI: TELAŞA KAPILDILAR

Mimarlar Odası Samsun Şube Başkanı İshak Memişoğlu ise, “Bilirkişi atandığı yönündeki açıklama sehven yapılmıştır. Sehven yapılan açıklamada ODTÜ’nün yani gerçek bilim adamlarının isminin geçmesi bile firmayı telaşlandırmaya yetmiştir” diye konuştu.

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow