Mustafa Topaloğlu: Ben uzaya giderim

Mustafa Topaloğlu: Ben uzaya giderim

Mustafa Topaloğlu, Cumhurbaşkanı tarafından Türkiye Uzay Ajansı tarafından hazırlanan ‘Milli Uzay Programı’ tanıtım toplantısında Cumhuriyet’in 100’üncü yılında Ay’a ilk teması gerçekleştirmeyi hedeflediklerini açıklamasına ilişkin konuştu.  

Yıllardır uzay hakkında yaptığı yorumlar ve türküleriyle bilinen Topaloğlu ise sosyal medyadan gelen yorumlara şöyle cevap verdi:

“GELENLERİ AY’DA AĞIRLAMAK LAZIM”
"Ben uzaya giderim. Şimdi uzayı tarif edeceğiz. Nereye gideceksiniz, nerede konaklayacaksınız, nerede oturacaksınız? Bunları belirlemek gerek. Gelenleri Ay’da ağırlamak lazım."  "UZAYA SAHİP OLAN YERYÜZÜNE DE SAHİP OLUYOR"
Mustafa Topaloğlu, yıllardır insanların kendisini ciddiye almadığını belirterek, şu ifadeleri kullandı: "Türkiye, beni konuşuyor. İnsanların ufkunu genişletmek için yıllarca uzay hakkında konuştum. Ben, makine mühendisiyim. İnsanlar reklam için konuştuğumu zannetti. Hayır, bu bir bakıştı. O yıllar bana ‘uçuk, kaçık’ yorumları yaptılar. Doğruyu söylediğim için hep sabrettim. İnsanlara faydalı bir şey anlatmaya çalıştım. Bugün uzaya sahip olan, yeryüzüne de sahip oluyor. Teşvik etme amacıyla büyük bir görev üstlendim. Türkiye’nin yarısı bana ‘deli’ dedi. O yıllar albümlerim satmadı. ‘Sen nasıl uzaylı olursun?’ dediler. İnsanlara anlatamıyordum ki... 40 yıl önce uzaya teşvik ettim."

“BERABER GİDERİZ BEN REHBER OLURUM”
Mustafa Topaloğlu, “Teklif gelmesi halinde uzaya gitmek ister misiniz?” sorusuna şu cevabı verdi: "Cumhurbaşkanımız ile birlikte gideriz. Rehber olurum. Buna gönülden inanın. O zamanlar soruyorlardı ‘Nasıl gidersin?’ diye ‘Gönül yoluyla, Allah’ın yoluyla gidiyorum’ diyordum. Milletimizin bunu başaracağına inanıyorum."    

Kaynak: Milli Gazete 

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow