Muharrem İnce'den Nagehan Alçı'ya tokat gibi cevap

Muharrem İnce'den Nagehan Alçı'ya tokat gibi cevap

diyekonustu.com - Önceki gün CHP'den istifa eden Milletvekili Muharrem İnce Habertürk TV'de Mehmet Akif Ersoy'un moderatörlüğünde gazeteci Nagehan Alçı, Deniz Zeyrek ve Şaban Sevinç'in sorularını canlı yayında yanıtlıyor. Muharrem İnce, Gazeteci Nagehan Alçı'nın "Çizginizin kaydığını görüyorum. Başörtülü Büyükelçiler olmalıdır' diyor musunuz hala?" sorusuna tokat gibi yanıt verdi.

NAGEHAN ALÇI'DAN 'BAŞÖRTÜLÜ BÜYÜKELÇİ' SORUSU
Nagehan Alçı, "Söyleminizde bir farklılık görüyorum. 2018 seçimlerine giderken, sizin verdiğiniz mesajlar bu minvalde değildi Laiklik konusunda. Yani sizin burada aslında daha Laikçi bir çizgiye kaydığınızı görüyorum. Siz, o dönem 'Başörtülü Büyükelçiler de olacak' diyen bir siyasetçiydiniz. Siz CHP'nin geçmişte sürekli CHP'ye oy kaybettiren Laiklik anlayışını eleştiren bir siyasetçiydiniz. Yani siz, Başörtülü Büyükelçiler olmalıdır' diyor musunuz hala?" sorusunu sordu.

İNCE: İSTER BAŞÖRTÜLÜ OLSUN, İSTER MİNİ ETEKLİ
Muharrem İnce'nin Alçı'ya cevabı şöyle oldu: "Çizgimde hiç bir değişiklik yok. O gün ne diyorsam bugün de aynı noktadayım. Bakın, bence yetenekli olsun da ister başörtülü olsun, ister mini etekli olsun. Ama liyakatla gelsin. Kamu yönetiminde liyakat olmazsa, üniversitede özerlik olmazsa bunlar olmazsa sınavı geçemeyiz. Liyakatla gelsin, sınavını geçsin ister başörtülü olsun, ister mini etekli olsun. Ama torpille gelmesin. Bütün sülalesi.. Biri büyükelçi, biri genel müdür, biri kaymakam, biri vali, biri milletvekili bir sülale toptan bir yere gelmesin. Kim olursa olsun. Bu ülkenin evlatları şuna güvenmeli, 'Benim devletim namuslu bir devlettir, benim devletim adil bir devlettir..."

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow