Muharrem İnce 'CHP tabeladan ibaret' diyerek istifa etti

Muharrem İnce 'CHP tabeladan ibaret' diyerek istifa etti

diyekonustu.com - Muharrem İnce, CHP'den istifa ettiğini duyurdu. İnce yeni partisinin kuruluş hazırlıklarının da devam ettiğini, logo ve isim gibi konularda yakında açıklama yapacağını söyledi. İnce cumhurbaşkanlığı seçiminin ilk turunda en çok oyu alan muhalefet adayının CHP'li olması durumunda ikinci turda destek vereceklerini söyledi.

'CHP BENİM İÇİN ARTIK SADECE TABELA'
İnce, "Parti içindeki demokrasiyi yok edip ülkeye demokrasi vadedersen kimse sana inanmaz. Kendi partisinin evlatlarını kucaklayamayanlar, bütün toplumu kucaklayamaz" diyerek CHP'nin kendisi için artık sadece 'tabela' olduğunu söyledi. 

Bulunacakları son yerin 'Cumhur İttifakı' olacağını belirten İnce'nin konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

ERDOĞAN İSTİFA ETSİN

Muhalefet iktidara meydan okuyamıyor. Çünkü bu iktidar muhalefetten, bu muhalefet de iktidardan çok memnun. Karpuz gibi toplumu ikiye böldüler. Erdoğan, dolarla nasıl mücadele edeceğini söylüyordu, bugün doların halini görüyoruz. Muhalefetin söyleyemediğini ben söylüyorum, Erdoğan istifa etsin. Yolsuzluk, yoksulluk ve yasaklarla mücadele edeceğim dedi. Ne oldu bu 3Y katlandı. Hatta 4Y oldu, yüzsüzlüğü de ekleyelim.  Biz Türkiye'ye bir fırsat olacağız. Bizim yaptığımız her işte vicdan olacak. 

CHP ARTIK BİR TABELADAN İBARET
Muhalefet, parti içindeki demokrasiyi yok ederek millete demokrasi vaat edersen kimse sana inanmaz. CHP'de Atatürk diyemeyen CHP'li yöneticilerin olması içimizi kan ağlatmaktadır. Muhalefet, 18 yıldır ülkeyi uçurumu sürükleyen Cumhurbaşkanına yürekleri yetmediği için istifa et diyememektedir. Bu iktidardan da muhalefetten de ülkeye hayır gelmez. Bugün bir yol ayrımındayım. ABD'den demokrasi dilenenlerle ben artık yolumu ayırıyorum. Bugün CHP'yi yönetenlerle yolumu ayırıyorum. CHP artık bir tabeladan ibaret. Hedefimiz 50+1. Tek adam partisi değil, ortak aklında partisi olacağız. Bizim işimizin olmayacağı tek yer Cumhur İttifakı'dır. Partimizin ismi, logosu her şeyi hazır. Her şeyimiz tamam. Bize yakışır bir şekilde açıklayacağız. Bugün CHP'den istifa edeceğim. Gerekçesini de hafta içi yazılı olarak göndereceğim.

Muharrem İnce: Çok kısa süre içinde istifa edeceğim

HABER MERKEZİ - DUVAR

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow