Milletvekili tarih vererek duyurdu: Erken seçim geliyor

Milletvekili tarih vererek duyurdu: Erken seçim geliyor

Samsun Etik Haber'in haberine göre: Cumhur İttifakı'nı oluşturan AK Parti ve MHP'nin sürekli seçimlerin 2023 yılında yapılacağını dile getirmesinin bir önemi olmadığını kaydeden Hayati Tekin, "Bu filmi biz daha önce gördük. Erken seçim isteyeni daha önce vatan haini ilan ettiler. Herkes sustu ve yaklaşık 1 ay sonra hem Devlet Bahçeli hem de Erdoğan erken seçim açıklaması yaptı. İktidar bu ekonomi ile 2023’e gitmesi imkansız" diye konuştu.


26. Dönem Samsun Milletvekili Hayati Tekin

'KASIM AYINDA YAPILACAĞINI DÜŞÜNÜYORUM'
Türkiye'de 2021 yılının ekonomik anlamda 2020 yılından daha kötü olacağını öne süren Tekin, "Enflasyon bugün ülkemizde yüzde 20 ila 25 seviyelerinde olduğu herkesin malumu. Netice itibariyle, işçi ve memur emeklisine verilen zam yüzde 7 seviyesinde. Enflasyonun karşısında verilen zam komik kalmıştır. Önümüzdeki aylarda insanların enflasyon karşısında daha da zor durumda kalacağı açık. Ben 2020 Kasım ayında erken seçim yapılacağını düşünüyordum. Çünkü ülkenin ekonomik çıkmazı konusunda vatandaş tam olarak olaylara vakıf olmamış ve daha güçlü oldukları bir dönemde seçime gideceklerini düşünüyordum. Ama bu fırsatı kaçırdılar. Önümüzdeki Mart ayında erken seçim değil de bir baskın seçim kararı alınacağını düşünüyorum" diye konuştu.

'BASKIN SEÇİMİN AYAK İZLERİDİR'
Baskın seçim hazırlığında olan iktidarın muhalefet partilerini kendi saflarına çekme girişimi içerisinde olduğunu kaydeden Tekin, "Partileri kendi tarafına çekmek ve bunun yanısıra Ümit Özdağ örneği ile İYİ Parti'yi dağıtma girişimi gibi muhalefet partilerini dağıtma girişimleri baskın seçimin ayak sesleri olarak yorumlanmalıdır. Meclise seçim yasası gelirse, anlaşılmalıdır ki baskın seçimin startı verilmiş olacaktır" şeklinde konuştu.

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow