KÖYTÜR isyanı: 3 kent etkilenecek

KÖYTÜR isyanı: 3 kent etkilenecek

Mahkeme tarafından 30 Eylül tarihinde iflasına karar verilen KÖYTÜR'e fason üretim yapan üreticiler dün biraraya geldi. İçerisinde bulundukları sıkıntılı durumdan kurtulmak için çözüm arayışına giren işçiler, devletin iflas eden Keskinoğlu firmasının kurtardığı gibi KÖYTÜR’ün de kurtarmasını istiyor.

 

‘ÇALIŞANLARIMIZA MAAŞ VEREMİYORUZ’

 

Siyasetçi ve bürokratlardan destek beklediklerini belirten KÖYTÜR işçileri, çok zor durumda olduklarını belirttiler. Firmadan alacaklarını tahsil edemedikleri için bankalara olan borçlarını ödeyemediklerini kaydeden işçiler, çalıştırdıkları insanlara da maaşlarını veremediklerini belirterek isyan etti. Faturalarını da ödeyemediklerini ve dolayısıyla elektrik, sularının kesilme durumuyla karşı karşıya olduğunu belirten işçiler, devletten acil çözüm beklediklerini belirtti.

 

‘KESKİNOĞLU GİBİ KÖYTÜR DE KURTARILSIN’

 

KÖYTÜR’ün iflasıyla 5 bin kişinin işsiz kalacağını ve bu rakamın bir ilçe nüfusuna eşdeğer olduğunu vurgulayan işçiler, yine iflasıyla gündeme gelen Keskinoğlu adlı firmanın kurtarıldığı gibi iş yaptıkları KÖYTÜR’ün de kurtarılmasını talep ettiler. İşçiler, sadece kendilerinin değil, Ordu, Samsun ve Amasya’daki yüzün üzerindeki üreticinin, nakliye firmalarının, yükleme, boşaltma elemanların ve tedarikçi firmaların da işsiz kaldığına dikkati çekti.

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow