Konca: 2 bin 825 lirayla siz geçinin millet görsün

Konca: 2 bin 825 lirayla siz geçinin millet görsün

Sol Parti Samsun İl Başkanı Coşkun Konca, 2021 yılı asgari ücret rakamıyla ilgili açıklama yaptı. Asgari ücret rakamının, 'milyonlarca insana açlık ve sefalet içinde yaşayın' demek olduğunu ifade eden İl Başkanı Konca, "Milyonlara açlık, size şatafat böu böyle gitmez!" diyerek hükümete tepki gösterdi.

'2.825 LİRAYLA SİZ GEÇİNİN MİLLET GÖRSÜN'
İl Başkanı Konca, "2021 yılı için milyonlarca insanın yaşamını sürdüreceği geçim ücreti açıklandı. Cumhurbaşkanı maaşı 88 bin, milletvekili maaşları 25 bin, milyonlarca emekçiye reva görülen(açlık sınırının altında) 2 bin 825 TL. Bu milyonlarca insana, açlık ve sefaletin içinde yaşayın demektir. Bu ücreti açıklayanlar; ekmeğe ve bir avuç şekere hasretiz diyeni görmeyen, sokağa çıkma yasağı günü gidecek yerim yok diyen halka ceza kesenlerdir. Bunlar; atık kağıt işçisinin, yumurta satarak para kazanmaya çalışan yaşlı teyzelerin tezgahlarına el koyanlardır. Bunlar; geçinemediği için kendi canına kıyanların düzenini yaratanlar; halkı hastalık, yoksulluk ve açlığa mahkum edenler , saraylardan halka yukarıdan bakanlardır. Bunlar emekçilerden her türlü vergiyi alırken, şirketlerin vergi borcunu bir kalemde silenlerdir. Bunlar; işten çıkarma yasağına rağmen işçileri ahlaki maddeye dayandırarak işten çıkarma yüzsüzlüğüne sahip ahlaksızlardır. Pandemide işe gitmezsek aç kalacak olan, kira, ısınma, beslenme, ulaşıma para yetiremeyen biz, evde kalıp test yaptıran, şatafatta yaşayan onlar! 2.825 TL ile siz geçinin milyonlar görsün. Ancak bu devran böyle gitmez. 
Biz işçiler, emekçiler milyonlar birleşelim. Açlık, sefalet ve hastalık düzenini birlikte değiştirelim!” ifadelerini kullandı.

 

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow