Koca: Çin aşısı yüzde 91,25 etkili

Koca: Çin aşısı yüzde 91,25 etkili

'Çin aşısı ne kadar etkili?' ve 'Çin aşısı Türkiye'ye ne zaman geliyor?" sorularının cevabını Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, son dakika açıklamasıyla verdi...

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca bu akşam gerçekleştirilen Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısı sonrası kameralar karşısına geçti. Birbirinden önemli açıklamalar yapan Bakan Koca, Çin aşısının Pazar gecesi Türkiye'ye gelmek üzere yola çıkacağını duyurdu. Bakan Koca, aşının Türk insanı üzerinde yüzde 91,25 oranında etkili olduğunu söyledi.

'KORUYUCULUĞU ARTMIŞ OLACAK'
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: "Bugün en çok merak ettiğiniz konunun aşı olduğunu biliyorum. Huzurlarınızda bir kez daha neden inaktif aşı tercih ettiğimizi izah etmek istiyorum. Bilinen en kadim aşı yöntemi inaktif aşı yöntemidir. Virüs uygun ortamlarda çoğaltıldıktan sonra öldürülerek onun vücudu tanıması için enjekte edilmesi yöntemidir. Bu aşı türüyle ilk defa bağışıklama amaçlı aşılama yapılmıyor. Çin'den gelecek aşı bir aksilik olmazsa pazarı pazartesiye bağlayan gece yola çıkıyor. Erken dönemde aşının koruyuculuğu yüzde 91,25 oranında, bu giderek daha artmış olacak."

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow