Kılıç'tan SESOB'a ziyaret: Samsun esnafının sorunları konuşuldu

Kılıç'tan SESOB'a ziyaret: Samsun esnafının sorunları konuşuldu

Eski Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, bir dizi ziyaret için geldiği Samsun’da esnafla buluştu. Samsun Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği (SESOB) Başkanı Hacı Eyüp Güler ve birliğe bağlı bazı oda başkanlarıyla bir araya gelen Suat Kılıç, Kovid-19 pandemisi döneminde yaşanan kapanmalar sırasında sıkıntı çeken esnafın sorunlarını dinledi.

GÜLER: ESNAFIMIZ DAHA ÇOK DESTEK BEKLİYOR
Başkan Hacı Eyüp Güler, “Korona virüsü pandemisi ülke genelinde olduğu gibi kentimizde de her sektörden esnaf ve sanatkarımızı etkiledi. Esnafımız kira, çalışan maaşı, elektrik, su, doğalgaz faturası gibi pek çok giderini ödemekte güçlük çekti. SESOB olarak bazı girişimlerde bulunarak, esnafımıza destek de olduk ancak bunlar pandeminin açtığı yaraya ancak merhem oldu. Şimdilerdeki normalleşme süreciyle esnafımız, dişini tırnağına takarak toparlanmaya çaba gösteriyor. Bu noktada esnafımıza ciddi destekler verilmesi gerektiği kanısındayız. Esnafımız, devletimizden daha fazla destek bekliyor” diye konuştu.

KILIÇ: ZORLUKLARI BİRLİKTE AŞACAĞIZ
Fikir alışverişi ve sohbet ortamında gerçekleşen buluşmadan duyduğu memnuniyeti dile getiren Kılıç, esnafın sorunları ilk ağızdan dinlemenin faydasına değindi. Sorunları bildiklerini belirten Kılıç, devletin, hükümetin her zaman esnafın yanında olduğunu dile getirdi. Mağduriyetlerin giderilmesi adına hükümetin ardı ardına destek paketleri açıkladığını ifade eden Kılıç, “Pandemi esnafımızı etkiledi. Ama hükümetimiz onları sahipsiz bırakmadı. Peşi sıra açıklanan paketlerle birçok sorununa çare bulundu, bulunmaya da devam ediliyor” dedi. Eski Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, sıkıntıların, zorlukların birlikte aşılacağını da sözlerine ekledi.

 

 

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow