Kavak Belediyesi tehlike saçıyor: Başkan maske takmıyor, zabıtası eldiven

Kavak Belediyesi tehlike saçıyor: Başkan maske takmıyor, zabıtası eldiven

 

diyekonustu.com - Türkiye'de haftalardır vaka sayısında lider konumda olan Samsun'un Kavak ilçesinde denetim yapan Kavak Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, halk sağlığını tehdit ediyor.

HALK SAĞLIĞINI HİÇE SAYIYORLAR
Samsun'un Kavak ilçesinde denetim yapan Kavak Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, halk sağlığını hiçe sayıyor. Koronavirüsle mücadele kapsamında denetime çıkan zabıta ekipleri, ilçe esnafını denetliyor. Sözde hijyen denetim yapan zabıta ekipleri, kendileri hijyen kurallarına uymuyor.

KORONAVİRÜS RİSKİNİ ARTIRIYORLAR
İlçede işletmelerine girdikleri esnafın ürünlerini, eldivensiz denetleyen zabıtalar, Türkiye'de haftalardır vaka sayısında lider konumda olan Samsun'da koronavirüs riskini artırıyor.

BELEDİYE BAŞKANI DENETİMİ 'HİZMET' DİYE PAYLAŞTI
Öte yandan ilçe esnafına yönelik sözde pandemi denetimine sosyal medya hesaplarından paylaşan AK Partili Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, "Korona virüsün yayılmasını önlemek ve halkımızın sağlığını korumak için denetimlerimiz sıkı biçimde sürüyor. Ancak unutmayalım ki, alınan kararlara ve kurallara hep birlikte uyduğumuz sürece daha güçlüyüz" notunu düştü.

 

İBRAHİM SARICAOĞLU KİMDİR?
1969 Kavak'ın Akbelen Köyü doğumlu. İlk,Ortaokul ve Liseyi memleketi Kavak'ta bitirdi. Sağlık Yüksek Okulu ve İşletme okudu. 1988- 1993 Yıllarında Kavak Merkez Sağlık Ocağı'nda görev yaptı.1999-2013 Yılları arasında Havza Devlet Hastanesinde  Hastane Müdürü olarak görev yaptı. Havza İlçe Sağlık Müdürlüğünde Araştırmacı olarak görev yaptığı sırada AK PARTİ' den Kavak İlçe Belediye Başkanlığına aday olan Sarıcaoğlu 30 Mart 2014 Yerel seçimlerinde seçimi kazanarak  Belediye Başkanı oldu. Halen bu görevi yürütmektedir. Evli, 3 kız 1 erkek çocuk sahibidir.

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow