İzmir’i sel vurdu:1 kişi hayatını kaybetti (Bölgeden fotoğraflar)

İzmir’i sel vurdu:1 kişi hayatını kaybetti (Bölgeden fotoğraflar)

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından, "Zorunlu olmadıkça evden çıkılmasın" uyarısı yapılmasının ardından valilik de kamu çalışanlarının 1 gün izinli olduğunu duyurdu. 8 saatte bir aylık yağışını alan İzmir'de yağışlar yarın akşama kadar devam edecek. NTV Meteoroloji Editörü Dilek Çalışkan, yarından itibaren yağışların sona ereceğini ve sıcaklıkların tekrar yükseleceğini açıkladı.

İzmir son dönemin en büyük sel felaketlerinden birini yaşadı. Dereler taştı, sel önüne kattıysa sürekledi. Kente 8 saatte 1 aylık yağış düştü. Valilikten yapılan son açıklamaya göre Menderes ilçesinde sel sularına kapılan 1 kişi hayatını kaybetti. 

KAMUYA BİR GÜN İZİN

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından sabah saatlerinde yapılan 'zorunlu olmadıkça evden çıkılmasın' uyarısının ardından valilik bugün kamu çalışanlarının izinli olduğunu duyurdu. 

Açıklamada, "Değerli İzmirliler. Öncelikle yaşanan afet dolayısıyla geçmiş olsun. Yağışlar yer yer şiddetli olmak üzere yarın sabaha kadar devam edecek. Trafik kısmen rahatlamakla birlikte açılamayan noktalar bulunmaktadır. Bu sebeple kamu çalışanlarının idari izni tüm güne uzatılmıştır" ifadeleri kullanıldı.

KENTTE YAŞAM DURDU

Dün akşam saatlerinde başlayan sağanak yağışın ardından sel ve su baskınları nedeniyle bazı yollarda ulaşım sağlanamıyor.

Binden fazla işyeri ve ev su bastığı söylenirken yüzlerce araçta sürüklenmiş durumda.

Ekipler şehir genelinde çalışmaları sürüyor.

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow