İzleyince şok olacaksınız! İşte Samsun'da santral gerçeği

İzleyince şok olacaksınız! İşte Samsun'da santral gerçeği

diyekonustu.com - Türkiye’nin en verimli ovalarına sahip ve Büyük Ova Kanunu kapsamında koruma altında olan Çarşamba Ovası’nda Oltan ve Köleoğlu Elektrik ve Enerji Üretimi Ticaret A.Ş. adlı enerji şirketi tarafından hakkında açılan ve halen devam eden davalara rağmen kurulan biyokütle enerji santraliyle ilgili problemlerin ardı arkası kesilmiyor. Bölgeden son gelen görüntüler, bu kadarına da pes dedirtti.

DUMANDAN DIŞARI ÇIKAMIYOR, GÜRÜLTÜDEN EVDE DURAMIYORLAR
Geçtiğimiz günlerde, gece saatlerinde de üretime devam eden santralden yoğun duman ve buhar çıkarken, vatandaşların yaşadığını gündeme getirmiştik. Vatandaşlar, gece ses nedeniyle uyuyamadıklarını ve buhar ve de duman nedeniyle sokağa çıkamadıklarını söylemişlerdir. 

SAMSUN VALİSİ DAĞLI VE BAKAN KURUM'A ÇAĞRI
Çarşamba Ovası sakinleri, yaşadıkları problemlerin çözümü için Samsun Valisi Dr. Zülkif Dağlı ve Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'a çağrı yapmıştı.

SANTRALİN SUYU DEREYE SALINIYOR
Son gelen görüntüler ise tamamen çevre faciası. Santralin kurulduğu bölgede yaşayan bir vatandaşın iddiasına göre, Oltan ve Köleoğlu Elektrik ve Enerji Üretimi Ticaret A.Ş.'nin santralinin atık suları bölgeden geçen Abdal Deresi'ne salınıyor. 

İşte vatandaşın cep telefonu kamerasıyla çektiği o görüntüler:

 

 

Çarşamba Ovası'nda gece saatlerinde santral eziyeti: Vali Dağlı ve Bakan Kurum'a çağrı var

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow