İYİ Partili Aydemir: Bu hepimizin sorumluluk ve vebalindedir

İYİ Partili Aydemir: Bu hepimizin sorumluluk ve vebalindedir

Canik Belediye Meclisi’nin Sancaktepe Tesisi bölgesindeki arkeolojik alanda usulsüz inşa edilen özel mülkü koruma amaçlı kabul ettiği teklif dün Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi Ekim ayı komisyon toplantısında da görüşüldü.

Önceki dönemde kamu arazilerinin peşkeş çekildiği ve birçok usulsüzlüğün ayyuka çıktığı Samsun’un Canik ilçesinde tarih tekerrür ediyor. Canik Belediye Meclisi, 6 Ekim günü gerçekleştirilen toplantıda, arkeolojik alana usulsüz kurulan özel mülkü korumak için getirilen teklifi kabul etmişti. Söz konusu teklif dün Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi Komisyon Toplantısı'nda da görüşüldü.

 

AYDEMİR: ÖZEL YAPIYA KANUN ÇIKARTIYORUZ

 Usulsüz yapıyı aklayan teklifle ilgili konuşan İYİ Parti Grup Başkanvekili Alper Aydemir, “Yapılaşmaya açık olan yapılaşma şartları var. Bu şartlara uyukmamış bir yapı var. Ve bu yapılmış olan yapıya daha sonrasında belediyenin bir tesis emsal olarak gösteriliyor. Burada sanki mevcuttaki bir şahsın yaptığı yapıya özel bir kanunun çıkartıyormuşuz gbi bir durum var. Bu hepimizin sorumluluk ve vebalindedir. Yapıların yapım şartları, imar durumunda belirtiliyor ve detayları nettir. Biz 10 santimetreden korkuyoruz inşaat yaparken, hatta geriden yapalım diye korkuyoruz. Ben bunu anlamıyorum, çok korkusuzca inşaat yapıyor bazı insanlar. Bunu Atakum ilçesindeki City Mall AVM’de de yaşadık. Burada da şimdi bu maddeyi geçirirsek, oradaki mevcut yapıyız korumuş ve kurtarmış olacağız. Sonucunda vatandaşta, ‘yapıyorlar nasıl olsa yıkmaya kıyamıyorlar ve peşine kanun çıkartıyorlar’ algısı oluşacak. Ben bu konuya çok karşı olduğumuzu belirtmek istiyorum” diye konuştu.

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow