İYİ Parti'den AK Partili İbrahim'e: Yeter artık haddinizi bilin

İYİ Parti'den AK Partili İbrahim'e: Yeter artık haddinizi bilin

Tolga BİRGÜCÜ - Kavak Belediye Meclisi’nin Kasım ayı birinci oturumu ilginç bir olaya sahne oldu. Meclis toplantısında 5 gündem maddesinin oylaması yapıldı. Üç madde oy birliği ile bir diğer madde ise İYİ Partili üyelerin red oylarına rağmen oy çokluğu ile kabul edildi. Son gündem maddesi olan belediyeye ait şirketin yetki devrenin bir belediye personeline devredilmesi görüşmeleri sırasında olay çıktı. 

‘ŞEREFSİZ’ DEDİ BARDAK FIRLATTI

İYİ Partili Meclis Üyesi Ahmet İçli, şirketin sürekli zarar ettiğini ve iflas etme noktasına geldiğini belirterek, neden belediye de bir personele devredilmek istendiğini sordu. İçli, şirketin devrinin meclis üyesi veya belediye başkan yardımcılarından birine verilmesi yönünde, part grubu adına öneride bulundu. Bu esnada Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, İçli’ye ‘şerefisiz’ diyerek bazı hakaretlerde bulundu. Bu esnada sinirlerine hakim olamayan Sarıcaoğlu, önündeki su bardağını İYİ Partili Meclis Üyesi İçli’ye fırlattı. Bardak İçli’ye isabet etmezken arkasındaki duvarda parçalandı ve bir başka meclis üyesinin sırtına kırılları geldi.

 

 

‘ÇÖZÜMÜ ŞİDDETTE ARAMIŞTIR’

Yaşanan olayla ilgili bugün İYİ Parti Samsun İl Başkanlığı’nda basın toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya İYİ Parti Samsun İl Başkanı Hasan Aksoy, İYİ Parti Kavak İlçe Başkanı Ali Demirhan, İYİ Partili Meclis Üyesi Ahmet İçli ve partililer katıldı. Toplantıda konuşan İl Başkanı Hasan Aksoy, “Artık her geçen gün iktidar mensuplarının bir kısmı tarafından daha da artan iftira, tehdit ve şiddet davranışının bir örneği maalesef Kavak ilçemiz belediye meclis salonunda yaşadık. Kavak Belediyesi’nin olağan oturumunda, siyaseten hiç kabul etmediğimiz tehdir ve şiddet anlayışını mecliste sahneye koyan Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, işletme okumuş, kamu hastanelerinde idarecilik yapmış ve akabinde Kavak halkının oylarıyla da belediye başkanı seçilmiş bir başkan olduğunu unutmuş, meclis üyemizin haklı sorusu ve önerisine cevap veremeyince, çözümü tehditte ve şiddette aramıştır” diye konuştu.

‘YETER ARTIK, HADDİNİZİ BİLİN’

Başkan Hasan Aksoy, “Belediye meclisi kavga arenası değil, şehrin sorunlarına çözüm üretmesi gereken saygın yerlerdir. Sarıcaoğlu, meclis üyemiz Ahmet İçli’nin belediyenin zarareden ve iflas noktasına gelen iştiraki ile ilgili yetki devri konusundaki sorusuna cevap vermemek yerine kendisini önce tehdit etmiş, ardından da su bardağı fırlatmıştır. Aklı selim tüm meclis üyelerinin olayı kınaması sevindirici ancak tepedeki yöneticilerin ruh halinden esinlenip, benzer hadsizliği yapan Sarıcaoğlu’nun hareketi de bir o kadar üzücüdür. Meclis üyesine bardak fırlatan bu tepeden bakan anlayış, enbet günü geldiğinde o makamları terk edecek. Ancak maalesef bu kültürün yıkıcı izleri kolay silinmeyecektir. Yeter artık basiretsiz yönetimlerinizden bıktık ama pişkinliğinizden daha fazlası bıktık. Bu toplum iyi niyetli, sabırlı, hoşgörülü, basiretli yöneticileri görevin başında görmek istiyor. Artık kötü düşüncelerinizden arınıp, iyi insanlara kulak verin ve haddinizi bilin” şeklinde konuştu.

BANA ‘SANA KAVAK’I DAR EDECEĞİM’ DEDİ

Öte yandan basın mensuplarının sorularına yanıt veren İYİ Parti Meclis Üyesi Ahmet İçli ise yaşanan olayı anlattı. Amaçlarının Kavak’a ve Kavaklı’ya hizmet etmek olduğunu söyleyen Meclis Üyesi İçli, Kavak Belediyesi Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu’nun kendisine “Benim senden talimat alacak halim yok. Sen beni geriyorsun. Sen şerefisizsin. Sana Kavak’ı dar edeceğim” diyerek seslendiğini söyledi. 

‘BİZE VE KAVAK HALKINA BÜYÜK YANLIŞ YAPTI'

Ahmet İçli, şöyle konuştu: “Ben Ahmet İçli olarak, 13 senedir meclis üyesiyim. Bunun 8 senesi muhalefetlikle geçti. Biz Kavak için olumlu her şeyin yanındayız, ancak olumsuz herhangi bir şeyin yanıda olma şansımız da yoktur. Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, kendisinin ufak bir hatası olsa bile hazmedemiyor. Bize çok büyük yanlış yaptı. Bu yanlışı sadece bize değil, Kavak halkına da yaptı ve bu bizleri çok üzdü.” Öte yandan İYİ Parti’nin yaşanan olayla ilgili suç duyurusunda bulunup, bulunmamak üzere, araştırma yaptığı kaydedildi.

 

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow