İYİ Parti Milletvekili Yaşar: O, bir destandır, silinmez!

İYİ Parti Milletvekili Yaşar: O, bir destandır, silinmez!

İYİ Parti Samsun Milletvekili ve Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Bedri Yaşar, Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ün vefatının 82. yılı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

'ZAFERLERİN KIYMETİ TARTIŞILMAZ'

Mesajında vefatının 82'nci yılında Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ü, rahmet, dua ve minnetle anan Yaşar, "Benden sonra beni benimsemek isteyenler bu temel mihver üzerinde akıl ve ilmin rehberliğini kabul ederlerse, manevi mirasçılarım olurlar" sözlerini hatırlatarak "ATATÜRK'ün, yokluk ve zorluk içinde yazdığı destansı mücadelelerin ve zaferlerin kıymeti tartışılmazdır. Bu destanları, zaferleri atalarımız unutmadı, biz unutmadık, gelecek nesillerinde asla unutmayacağına, unutturmayacağına olan inancımız tamdır" dedi.
 

'SAYGIYLA EĞİLİYORUM'

Milletvekili Bedri Yaşar, mesajında şu ifadelere yer verdi: "Gazi Mustafa Kemal Atatürk, hayatı boyunca varlığını Türk varlığına armağan etmiş, halkın kendi kendini yönettiği Cumhuriyet idaresini kurmuş, yaşamı süresince vermiş olduğu
mücadelelerle, ülkemizi çağdaş ülkeler seviyesine ulaştırmış bir dünya lideridir. Devlet adamlığı ve dünya milletlerine örnek olabilecek çalışmaları sadece Türk Milletinin değil tüm dünya devletlerinin saygı duyup örnek aldığı bir başarıdır. Bu anlamda tüm bu miraslara sahip çıkmak, ilelebet korumak da bizim birinci vazifemizdir. ATAmızın verdiği mücadelenin önünde saygıyla eğiliyor, tekrar minnet ve şükranla anıyorum. Ruhu şad olsun."

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow