İşte Gara'da şehit edilen Samsunlu Muhammed Salih Kanca!

İşte Gara'da şehit edilen Samsunlu Muhammed Salih Kanca!

Malatya Valisi Aydın Baruş, 2. Ordu Komutanı Orgeneral Metin Gürak, Cumhuriyet Başsavcısı Muhammet Savran, İl Jandarma Komutanı Albay Necmi İnce ve İl Emniyet Müdürü Ercan Dağdeviren ile 10 Şubat 2021 tarihinde, Kuzey Irak'ın Gara Bölgesi'nde PKK terör örgütü tarafından şehit edildiği tespit edilen 13 Türk vatandaşıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Malatya Valisi Aydın Baruş, Irak'ın kuzeyindeki Gara'da PKK tarafından şehit edilen 13 vatandaştan 10'unun kimliklerini açıkladı. Baruş 3 kişinin kimlik tespit çalışmalarının sürdüğünü bildirdi.

VALİ BARUŞ: 10'UNUN KİMLİKLERİ TESPİT EDİLDİ
Vali Baruş açıklamasında, “2015 ve 2016 yıllarında PKK Terör örgütü tarafından kaçırılarak yaklaşık 6 yıldır Kuzey Irak'ın değişik bölgelerinde gezdirilerek en son Gare Bölgesi'nde sözde cezaevinde tutulurken şehit edilen evlatlarımızdan, Malatya Adli Tıp Kurumu'nda yapılan otopsi çalışması sonucunda 13 evladımızdan 10'unun kimlikleri tespit edilmiştir" dedi.

'YAKIN MESAFEDEN BAŞLARINA ATEŞ EDİLMİŞ'
Baruş, "Hain saldırıda şehit edilen ve Malatya Adli Tıp Kurumu'nda Cumhuriyet Savcısı ve adli tıp uzmanları tarafından yapılan otopsilerin sonuçlarına göre; evlatlarımızın yakın mesafeden ateş edilmesi suretiyle 12'sinin baş bölgesinde 1'inin ise göğüs bölgesinde mermi giriş çıkışı olduğu tespit edilmiştir. Terör Örgütünün Evlatlarımızın bombalı saldırı sonucunda şehit olduğuna yönelik söylentileri tamamen yalan ve alçakça bir provokasyondur. Şehitlerimizin aileleri de ilimize intikal halinde olup evlatlarının naaşlarının görgüleri Başsavcılık tarafından kendilerine yaptırılacaktır. Evlatlarımızı şehit eden PKK Terör örgütü mensubu 48 terörist Kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerimiz unsurları tarafından etkisiz hale getirilerek şehitlerimizin kanı yerde bırakılmamıştır. PKK Terör örgütü ile mücadelemiz amansız bir şekilde devam edecektir. Şehit Olan evlatlarımıza Cenab-Hak'tan sonsuz rahmet, ailelerimize ve Aziz Milletimize başsağlığı diliyorum."

Yakın mesafeden başlarına ateş edilmiş: İşte şehitlerin kimlikleri

İşte şehit edildiği tespit edilen vatandaşların kimlikleri;
* 13 Ağustos'ta Diyarbakır Bingöl karayolunda Uzman Çavuş Hüseyin Sarı
* 28 Temmuz 2015'te Urfa İl Emniyette görevli polis memuru Sedat Yabalak
* 18 Eylül'de Tunceli Erzincan yolunda alıkonulan Astsubay Çavuş Semih Özbey
* 2 Ekim 2015 tarihinde Ağrı'daki birliğine katılmak için yola çıkan er veTunceli Pülümür karayolunda alıkonulan Osmaniye nüfusuna kayıtlı tankçı er Adil Kabaklı 
* 24 Temmuz 2016'da Lice'de alıkonulan Mardin nüfusuna kayıtlı İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nde görevli polis memuru Vedat Kaya
* 15 Ağustos 2015 tarihinde Diyarbakır karayolunda alıkonulan Jandarma Er Süleyman Sungur
* 21 Eylül 2016'da Hakkari'de alıkonulan Uzman Erbaş Mevlüt Kahveci
* 2 Ekim 2015'te Tunceli'de alıkonulan topçu er Müslim Altıntaş
* Adıyaman nüfusuna kayıtlı Aydın Köse
* Samsun nüfusuna kayıtlı Muhammet Salih Kanca

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow