İngiltere'de ulusal karantina ilan edildi

İngiltere'de ulusal karantina ilan edildi

Avrupa ülkeleri corona virüsü salgının etkisini arttırması ile yeniden karantina tedbirlerini uygulamaya başladı. Son 24 saat içinde tespit edilen 21 bin 915 vakayla birlikte Birleşik Krallık'ta vaka sayısı 1 milyonu aştı. İngiltere Başbakanı Boris Johnson yaptığı açıklamada, ülke genelinde artan vakalar nedeni ile 5 Kasım'dan 2 Aralık tarihine kadar sürecek olan 4 haftalık ulusal çapta sokağa çıkma yasağının ilan edildiğini duyurdu.

 

OKULLAR DIŞINDA HER YER KAPATILACAK

İngiltere’de uygulanacak olan sokağa çıkma yasağı ile okullar dışındaki tüm perakende mağazaları, restoranlar, barlar ve hizmet sektöründeki diğer işletmeler bir ay boyunca kapatılacak. Yerel kısıtlamaların işe yaramadığını kabul ettiğini dile getiren Johnson, ölüm oranının Nisan ayından daha fazla olduğunu aktardı. Başbakan Johnson, hastaneye yatışlardaki artış nedeniyle “Doğa karşısında alçak gönüllü olmalıyız” dedi.

 

JOHNSON: HAREKETE GEÇMEZSEK EĞER...

İngiltere Başbakanı Boris Johnson, Avrupa’nın büyük bir bölümünde olduğu gibi İngiltere’de de ulusal kısıtlamaların yeniden uygulanması gerektiğini aktarırken, “Harekete geçmezsek, bu ülkede ölüm vakalarının birkaç bin rakamlarla arttığını görebiliriz” dedi.

 

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow