İkinci el otomobil alacaklar dikkat: Yazın ne olacağı belli değil!

İkinci el otomobil alacaklar dikkat: Yazın ne olacağı belli değil!

TOLGA BİRGÜCÜ - İkinci el otomobil piyasasında durgunluk yaşanıyor. Son dönemde ikinci el otomobil piyasasında satışların giderek azaldığını belirten ve 'Sinek avlıyoruz' diyen Samsun İkinci El Otomobilciler Dernek Başkanı İbrahim Kınık, araç almayı düşünelere acele etmeleri yönünde çağrı yaptı.


Samsun İkinci El Otomobilciler Dernek Başkanı İbrahim Kınık

'RESMEN SİNEK AVLIYORUZ'

Başkan İbrahim Kınık, "Son süreçte ikinci el otomobil sektöründe ciddi bir durgunluk söz konusu. Bu durgunluk tamamıyla vatandaşın alım gücüne bağlı olarak yaşanıyor. Samsun'da ikinci el otomobil piyasasında iki aydır yaprak oynamıyor. Resmen sinek avlıyoruz. İş yerlerimize geliyor, oturuyor, kalkıyoruz. Yaptığımız bir şey yok. Hareket sıfır desek yeridir" diye konuştu.

'YAZIN NE OLACAĞI BELLİ DEĞİL'

Başkan İbrahim Kınık, şöyle devam etti; "Döviz kurunda az da olsa düşüş yaşadık ancak kur yeniden hareketlenirse fiyatlar yeniden uçacaktır. Piyasa hareketlenecektir ve araç almak daha da zorlaşacaktır. Bu yüzden otomobil almak isteyenlerin bir an önce kararını veripi harekete geçmesi en sağlıklısı olacaktır. Şu an tam araç alma zamanı. Yazın ne olacağı belli değil."

Tolga BİRGÜCÜ

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow