Her şey değişiyor: Ekmek ve sigara artık sadece bakkallarda satılacak!

Her şey değişiyor: Ekmek ve sigara artık sadece bakkallarda satılacak!

Ankara Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası’nın 27. Olağan Genel Kurulu’nda konuşan mevcut Oda Başkanı ve TESK Başkanı Bendevi Palandöken çok önemli değerlendirmelerde bulundu. Palandöken açıklamalarında bakkalların sorunlarını gündemde tuttuğunu belirterek şu değerlendirmelerde bulundu:  “Yapacağız diyorlar ama ben zaten bunları yaptım. Devletin en üst kademeleriyle konuştum. Meclis’te yasa. Zincir marketler ekmek ve sigara satamayacak. Sadece bakkallar satacak”

PLAKET VERDİ
Ankara Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası, 27. Olağan Genel Kurulu, Ankara Ticaret Odası Congresium’da bugün yapılıyor ve mevcut Oda Başkanı ve TESK Başkanı Bendevi Palandöken ile Tekel Bayileri Platformu Başkanı Özgür Aybaş, Alparslan Aydın ve Ramazan Yalçın başkanlığa aday oldu. Blok liste ile yapılacak seçim öncesinde genel kurulda gelir-gider bilançosu okundu ve oylanarak, kabul edildi. Meslekte 25 yılını dolduran bakkallara Palandöken tarafından ise bir plaket verildi.

SADECE BAKAL VE BÜFELERDE SATILACAK
Bendevi Palandöken burada önemli açıklamalarda bulundu. Palandöken açıklamalarında bakkalların sorunlarını gündemde tuttuğunu kaydederek şu ifadeleri kullandı: “Yapacağız diyorlar ama ben zaten bunları yaptım. Devletin en üst kademesiyle konuşup, bu meselelerin halliyle ilgili de önemli çalışma yaptık. Biliyorsunuz, Meclis’te yasa. Zincir marketler ekmek ve sigara satamayacak. Bu ürünleri sadece bakkallar satacak. Açma kapama saatleri yılladır söylediğimiz şey. Ama maalesef bu pazar günleri AVM’ler ve zincir marketlerin açılmamasıyla ilgili sorunun çözülmemesinin nedeni bu işi yapan insanların tamamının ticaretten menni gibi bir şeydir. Biz sizi o pandemi sürecinde de işyerlerinizi açtırdığımız gibi o dönemde de zincirlerin diğer ürünleri satmamasını temin eden bir arkadaşım”

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow