Gümüş patlıyor! Gümüş fiyatları anlık

Gümüş patlıyor! Gümüş fiyatları anlık

Analistler gümüşle ilgili çıkış beklediklerini belirtiyor. İnsanlar altın fiyatlarından sonra internette en çok '1 gram gümüş ne kadar?' Sorusunun yanıtını arıyor. Gümüş her geçen gün yükselişini sürdürüyor. 

Kıymetli metal gümüş, piyasada yıllarca geride kaldıktan sonra 2021’de diğerlerinden daha iyi performans gösteren varlık olarak bile tanımlanıyor. Öyleyse, nihayet bu yükselişin zamanı geldi mi?

Reddit yatırımcılarının dikkatini çekti
Analistler ve ekonomistler gümüş alanına giren yeni paraya işaret ettiler. Muhtemelen Reddit gibi platformlardan gelen bir günlük trader ordusunun artan ilgisini belirtti.

25 ila 1000 dolarlık bir alanda
Gümüşe yeni yatırımcı ilgisi bulmak için fazla uzağa bakmak zorunda değilsiniz. Örneğin, Reddit’in Wall Street Bahisleri (WSB)’nin yeni bir alt dizisi var:’ Dünyadaki en büyük short squeeze ile gümüş fiyatı 25 ila 1000 dolarlık bir alana kıstırılıyor.


DETAYLI GÜNLÜK GÜMÜŞ GRAFİĞİ İÇİN TIKLAYIN

Kısa vadeli bir ralli türü
RJO Futures kıdemli emtia komisyoncusu Daniel Pavilonis “Reddit’in WSB’sinde SLV söz konusu olduğunda bir artış var. Önden koşmaya ve daha yükseğe çıkarmaya çalışmak için kısa vadeli bir ralli oyun türü. SLV, artan ilgiyi dengelemek için vadeli işlemler satın almalı ve fiyatları itmeli” ifadesini kullanıyor.

Kritik bir farka sahip
WSB subreddit, bu hafta GameStop’daki baskının liderliğini üstlendi. Ve şimdi, analistler gümüşte benzer bir şeyin olmasına şaşırmıyorlar, ancak kritik bir farkla. Gümüşün iyi temelleri ve çok destekleyici bir makro ortamı var.

Güncel gümüş fiyatları?

Güncel altın fiyatları?

Gümüş madenciliği şirketlerine atıf
LaSalle Futures Group kıdemli piyasa stratejisti Charlie Nedoss, Kitco News’e “Gümüş piyasasında da aynı şeyin olduğunu görüyoruz. Reddit raporları artık gümüş ETF’lere ve gümüş madenciliği şirketlerine atıfta bulunuyor. Geçmişte, gümüşte büyük bir short pozisyonundan söz edildi” diyor.

Gümüşte görünür Hal
Nedoss, Perşembe sabahı bazı gümüş hisse senetlerine bakarsanız, First Majestic Silver (NYSE: AG) ile piyasa öncesi işlemlerde %40 ve şimdi %30.66 artışla bu gümüş trendinin daha da görünür hale geldiğini söyledi.

Gümüşte ani artış
Hatta hisselerindeki ani artış, First Majestic Silver’ı bir açıklama yapmaya zorladı: IIROC’nin (Kanada Yatırım Endüstrisi Düzenleme Kuruluşu) talebi üzerine, First Majestic Silver Corp., fiyatı ve hisse senetlerinin ticaret hacmi seviyesindeki son artışla ilgili olarak kamuoyuna açıklanmamış herhangi bir duyurunun olmadığını belirtti. Nedoss, günlük traderların hisse senedi piyasaları üzerindeki etkisi göz önüne alındığında, bunların hiç de şaşırtıcı olmadığını hatırlattı.

Gümüşün gramı ne kadar?


Altının gramı ne kadar? Çeyrek altın ne kadar

Gümüşe olan ilgi fırtınayı getirebilir
Pavilonis, Reddit traderlarının birlikte gruplanıp gruplanmadığına bakılmaksızın, gümüşe olan yüksek ilginin fiyatlarda güçlü bir hareketi tetikleyebileceğini söyledi. Kitco News’e verdiği demeçte, “Gümüşün çok fazla potansiyeli var. Tek gereken, tipik olarak metalleri izlemeyen insanları çeken ve onu öne çıkaran iyi bir hikayeye sahip olmak” dedi.

2020'de gümüş ne kadar yükselir?
Pavilonis, Gümüş’ün 2021 görünümü çok umut verici, bu nedenle tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 50 doların oyunda olduğuna dikkat çekti: “29 dolar seviyesinin dışına çıkarsak, 50 dolara kadar geriye doğru açık hava alanı var. Oraya yakın bir noktaya gelmeye başlayabiliriz. 40 dolara geçiş bir olasılıktır ve oldukça hızlı olabilir.” Teknik açıdan bakıldığında, gümüş son birkaç haftayı 50 günlük hareketli ortalama olan 25.20 doları test ederek geçirdi, Nedoss, 28.10 dolar seviyesinin kırılması durumunda metalin kolayca 30 dolara ulaşabileceğini ekledi.

GÜMÜŞ NE KADAR OLDU?
Serbest piyasada bir gram gümüş, 6.39 liradan satılıyor. 15 Ocak'ta 5.92 liradan satılan bir gram gümüşün değeri, yaklaşık 15 günde 0.5 lira değerlenmiş oldu..

diyekonustu.com - kriptokoin.com

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow