Gözler kabinede: Erdoğan kararları açıklıyor!

Gözler kabinede: Erdoğan kararları açıklıyor!

diyekonustu.com - Korona virüsü önlemleri ile ilgili kararların alındığı Kabine toplantısı belirli aralıklarla gerçekleştirilmeye devam ediyor. Geçtiğimiz haftalarda yapılan açıklamalar Mart ayı itibariyle kısıtlamalarda hafiflemeye gidilebileceği yönünde olmuştu. Mart ayı itibariyle gözler Koronavirüs Bilim Kurulu ve Kabine toplantısına çevrildi. Toplantı sonrası lokantalar, restoranlar, kafeler, kreşler, okullar, okul servisleri ve daha pek çok alanla ilgili hayati kararlar verilecek.KARAR İÇİN GERİ SAYIM BAŞLADI
81 ilin tamamında uygulanan hafta içi belirli saatlerde hafta sonu tam olan sokak kısıtlamasının yanı sıra 18 yaş altı ve 65 yaş üstü için uygulanan kısıtlamalar, restoran ve kafelerin çalışma durumları ile yüz yüze eğitim gibi birçok konunun görüşüleceği Kabine toplantısı için geri sayım başladı. Kabine toplantısı tarihi için son açıklama Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan gelmişti. Koca, 1 Mart tarihi itibariyle ülke genelinde kademeli normalleşmeye geleceğini duyurmuştu.

TÜM DETAYLAR GÜNDEME ALINACAK
Bakan Koca "Bilim Kurulumuz bu konuyu tartışı. Bu konudaki öneriyi pazartesi Kabine'ye sunacağım. Kabine'de bu öneri tartışılacak ve devamında sayın Cumhurbaşkanımızın tensipleriyle gerektiğinde açıklama yapılmış olur alınan Kabine kararıyla. Esas önemli olan, illerin bundan sonraki dönemde vaka sayıları, vaka-test oranını, yoğun bakım doluluk oranı gibi parametrelerle bu kademelendirmenin nasıl yapılacağı tartışıldı. İki haftada bir uygulamayla hangi ilin hangi kararı alması gerektiği belli olacak. Eğitim dahil olmak üzere bütün detaylar pazartesi Kabine'de gündeme alınacak” demişti.

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow