Gözler bu toplantıda: İşte detaylar (Yüz yüze eğitim ne olacak?, Aşılama ne durumda?, Lokanta, restoran, kafelerin kısıtlamaları kalkacak mı?)

Gözler bu toplantıda: İşte detaylar (Yüz yüze eğitim ne olacak?, Aşılama ne durumda?, Lokanta, restoran, kafelerin kısıtlamaları kalkacak mı?)

diyekonustu.com - Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, yarın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanacak. Kabine toplantısının ana gündem maddesi koronavirüsle mücadele olacak. Toplantıda lokanta, restoran ve kafelerin durumunun yanı sıra son günlerde gündemde olan gıda fiyatlarındaki artış da ele alınacak. 

SAĞLIK BAKANI KOCA SUNUM YAPACAK
Kabine toplantısında Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, salgının son durumu, mutasyonlu virüs ve aşılama çalışmalarıyla ilgili sunum yapacak.

KISITLAMALAR MASAYA YATIRILACAK
Diğer yandan ise salgından olumsuz etkilenen yurttaşlara ve sektörlere yönelik tedbirler ve kısıtlamalar da masaya yatırılacak. Özellikle lokanta, restoran ve kafelere yönelik tedbirler gözden geçirilecek. 

MÜCADELE HARİTASI KONUŞULACAK
Değerlendirmeler sonrasında mücadelenin nasıl devam edeceği ise Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın yapacağı sunum ve Bilim Kurulu’nun tavsiyeleri ile belli olacak.

YÜZ YÜZE EĞİTİM VE AŞILAMA GÜNDEMDE
Toplantıda, koronavirüs önlemlerinin yanı sıra, yarıyıl tatilinin ardından başlayacak eğitim öğretim dönemi de toplantıda masaya yatırılacak. Okullarda yüz yüze eğitime geçilip geçilmeyeceği görüşülecek. Aşı takvimi de masada olacak konulardan biri. Çin, Almanya ve Rusya ile yürütülen aşı sürecinin yanı sıra aşılamadaki son durum da görüşülecek.

KABİNE TOPLANTISI SAAT KAÇTA YAPILACAK?
Yarın saat 15:00’te başlaması tahmin edilen toplantının ardından, 19:00-20:00 arası Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın toplantıya ilişkin açıklamalarda bulunması bekleniyor.

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow