Google Search Console 'sayfa işlemleri geçici olarak devre dışı bırakıldı' sorunu nedir?

Google Search Console 'sayfa işlemleri geçici olarak devre dışı bırakıldı' sorunu nedir?

 


Webmasterlar tarafından web sitesinin analizi tarafından kullanılan ve sitenin dizinine eklenen sayfanın, Google tarafından hızlı indexlenmesini sağlayan Google Search Console, son zamanlarda hata vermeye ve dizine ekleme isteğine izin vermemeye başladı. Sayfalarını indexleyemediklerini anlayan webmasterlar, bu sorunun sebebini araştırıyor. Google Search Console, indexlemeye neden izin vermiyor?

 

 

We have disabled the "Request Indexing" feature of the URL Inspection Tool, in order to make some infrastructure changes. We expect it will return in the coming weeks. We continue to find & index content through our regular methods, as covered here: https://t.co/rMFVaLht6V

— Google Webmasters (@googlewmc) October 14, 2020

 

 

GOOGLE SEARCH CONSOLE İNDEXLEME SORUNU

 

Google Webmaster Center tarafından yapılan açıklama ile kısa bir süre boyunca URL inceleme toolunun Dizine Ekleme İsteği kısmı devredışı bırakıldı.

 

 

Google tarafından yapılan birçok açıklamada bu aracın bir test aracı olduğu ve özellikle süreç takibinde kullanılması ifade edilirken dizine eklenme yani indexlenmenin Google'nın doğal yapısına bırakılması tavsiye ediliyordu.

 

 

 

We are currently working to resolve two separate indexing issues that have impacted some URLs. One is with mobile-indexing. The other is with canonicalization, how we detect and handle duplicate content. In either case, pages might not be indexed....

— Google SearchLiaison (@searchliaison) October 1, 2020

 

 

 

Google son güncelleme ile indexlenme konusunda bazı sorunlar yaşandığını bildirmişti.

 

 

Sorunla ilgili bir diğer makale:

Google Webmaster Center tarafından yapılan açıklama ile kısa bir süre boyunca URL inceleme toolunun Dizine Ekleme İsteği kısmı devredışı bırakıldı. Google tarafından yapılan birçok açıklamada bu aracın bir test aracı olduğu ve özellikle süreç takibinde kullanılması ifade edilirken dizine eklenme yani indexlenmenin Google'nın doğal yapısına bırakılması tavsiye ediliyordu. 

Ancak özellikle Türk webmastarlar özellikle hızlı index almak için bu araca deyim yerindeyse abanıyordu. Google son güncelleme ile https://twitter.com/searchliaison/status/1311805474992320512 indexlenme konusunda bazı sorunlar yaşandığını bildirmişti.  


Google'den yeni bir açıklama geldi ve URL incelmenin içinde bulunan dizine eklenme isteği geçici olarak devredışı bırakıldı. 


https://twitter.com/googlewmc/status/1316463867296395268
We have disabled the "Request Indexing" feature of the URL Inspection Tool, in order to make some infrastructure changes. We expect it will return in the coming weeks. We continue to find & index content through our regular methods, as covered here:


https://support.google.com/webmasters/thread/75198300?hl=tr&msgid=76477526


Sanıyorum ki Türk Webmasterlar arasında bu durum paniğe yol acacak. Websiteniz, Search console yada başka bir sorun yok. Geçici olduğu bildirilmiş. Bu vesile indexlenmenin Google'a bırakılmasının daha iyi olacağı tavsiyesini tekrar etmek istiyorum.

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow