Gönül elçileri yollarda: İhtiyaç sahiplerine yerinde yardım

Gönül elçileri yollarda: İhtiyaç sahiplerine yerinde yardım

diyekonustu.com - Samsun İli Fakirleri Koruma Derneği, kentte tespitini kaptıları ihtiyaç sahibi ailelere destek olmaya devam ediyor. Yardımseverlerin desteklerini ailelerine evlerinde teslim eden dernek, çalışmalarına hız verdi. Başkan Adem Vural'ın öncülüğünde dernek üyeleri Canik ilçesinin Başalan ve Hacınaipli mahallelerinde destek çalışması yaptı.

'ÇALIŞMALARIMIZA GECE-GÜNDÜZ DEVAM EDİYORUZ'
Dernek çalışmaları hakkında bilgi veren Başkan Adem Vural, “Hizmetlerimize hiç ara vermeden gece gündüz devam ediyoruz. Bugün Canik ilçesi Başalan vs Hacınaipli mahallerinde bulunan ihtiyaçlı ailelerimizi ziyaret ederek gıda ve nakdi yardımlarda bulunduk. 
Ailelerimizin gerçekten zor durumda olduklarını yerinde tespit ederek, bu mübarek üç aylarda onları sevindirmenin mutluluğunu yaşadık. Bugün Şaban ayının dördüncü günü, ailelerimizin bir çoğunun derneğimiz sayesinde Ramazan ayına mutlu ve umutlu gireceklerini söylemeleri bizleri sevindirdi" diye konuştu.

'HAYIRSEVERLERDEN DESTEK BEKLİYORUZ'
Başkan Vural, şöyle devam etti: "Hayırsever kardeşlerimizin yapmış olduğu bağış, zekat, fitre ve oruç kefareti gibi ibadete dönük yardımlarını en kısa zamanda gerçek hak sahiplerine ulaştırmaya devam ediyoruz. Önümüzdeki 3-4 gün içinde yaklaşık 250 ailemize gıda onlarca ailemize aynı, nakti, tüp, ilaç, ayakkabı, giyim ve diğer yardımlarımız devam edecektir. Allah hayırsever kardeşlerimizden binlerce kez razı olsun. Onların yardımları ile bir çok yetim, hasta, yoksul olan kardeşlerimizi sevindirmeye devam edeceğiz. Önümüzde Ramazan ayı var tüm hayırseverlerimizin desteklerini bekliyoruz."

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow