Gazi Devlet Hastanesi doldu: Hastane dışına koronavirüs binası yapılıyor

Gazi Devlet Hastanesi doldu: Hastane dışına koronavirüs binası yapılıyor

diyekonustu.com - Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın, vaka rakamlarında yüzde 50 oranında artış olduğunu duyurduğu 15 kent arasında bulunan Samsun’da, korona virüsüyle mücadele devam ediyor. Ülke genelinde olduğu gibi Samsun’da da hastane doluluk oranlarının pik yaptığı dönemde, yoğun bakım ve yatak doluluk oranları da oldukça yüksek. 

YENİ BİRİM VİRÜSLE MÜCADELEYE DESTEK VERECEK

Samsun’da, korona virüsü pandemisiyle mücadele noktasında hizmet vermekte güçlük çeken Gazi Devlet Hastanesi’nde (GDH) bu bağlamda ek önlem alınıyor. Hastanenin Acil Servis girişinin hemen sol tarafına, virüsle mücadeleye hizmet vermesi amacıyla ek hizmet birimi kuruluyor. Kurulumu süren ek hizmet biriminde, korona virüsüyle mücadele hizmeti verilecek.

HASTANE ÇALIŞANLARINDAN ‘CİDDİYET’ ÇAĞRISI

Diğer yandan, kentte özellikle pandemi sürecinin başından günümüze kadar yoğun mücadele veren Samsun Gazi Devlet Hastanesi çalışanları da Samsunlulara önceki gün çağrıda bulundu. Korona virüsü vakalarının her geçen gün yükseliş gösterdiği kentte hizmet veren ve uzun bir süredir ailesini görmeyen sağlık çalışanları vatandaşlardan durumun ciddiyetini kavramalarını istedi.


Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow