Erhan Usta: Santral hukuk dinlemiyor

Erhan Usta: Santral hukuk dinlemiyor

diyekonustu.com - ‘Büyük Ova’ kanunu kapsamında koruma altında olan Çarşamba Ovası’nda hakkındaki mahkeme kararlarına ve devam eden davalara rağmen kurulan biyokütle enerji santraline tepki gösteren İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Erhan Usta, Oltan ve Köleoğlu adlı enerji şirketinin mahkeme kararlarını dinlemediğini söyledi.

 

 

 

Türkiye’nin en verimli tarım arazilerine sahip durumdaki ‘Büyük Ova’ kanunuyla koruma altına bulunan Çarşamba Ovası’nda hakkında açılan ve halen devam eden davalara rağmen kurulan Oltan ve Köleoğlu adlı enerji şirketinin yatırımcılığında kurulan biyokütle enerji santraline bir tepki yağıyor. Santrale dün bir tepki de İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Erhan Usta’dan geldi. Erhan Usta,  Çarşamba'da kurulan biyokütle enerji santralinin mahkeme kararlarına rağmen, hukuksuz bir şekilde yapıldığını ileri sürdü.

 

 

‘MAHKEME ‘OLMAZ’ DİYOR, MÜHÜRLER KIRILIYOR’

Çarşamba Ovası’nda nitelikli tarım arazisine biyokütle enerji santrali yapılmasına mahkemenin onay vermediğini ancak buna rağmen, santralin kurulumunun gerçekleştiğini ifade eden Erhan Usta, şu ifadeleri kullandı: “Çarşamba'da biyokütle enerji santrali yapılıyor. Konu kamuoyu gündemine çok sık geliyor. Burası bir tarım arazisine yapılmış bir santral. Su kaynaklarına çok yakın. Santral, nüfusun da çok yoğun olarak yaşadığı bir yere yapılıyor. Mahkeme kararları durdurulmasına rağmen, mahkeme kararları bir şekilde dinlenilmeden santral yapımı da devam ediyor. Gerekli izinlerin alındığı ifade ediliyor. Burada bir şeffaflık da yok. Mahkeme olmaz diyor, mühürler kırılıyor, içeride çalışma oluyor. Çünkü güçlü bir finansmanı olan bir sahibi olduğu ifade ediliyor.”

 

HABER MERKEZİ

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow