Erhan Usta rezaleti: Hayati Tekin'in kızına hacker şantajı

Erhan Usta rezaleti: Hayati Tekin'in kızına hacker şantajı

 

 

Erhan Usta'nın Basın Bürosundan basına servis edilen haberde eski milletvekili Hayati Tekin'e ait olduğu görülen WhatsApp ekran görüntüleri de yer almıştı. 

EKRAN GÖRÜNTÜLERİ SEHVEN GÖNDERİLDİ
Basın Bürosu durumun anlaşılması üzerine bir açıklama yaparak, "25.08.2021 Çarşamba (bugün) erhan.usta@tbmm.gov.tr kurumsal mailimizden basına servis edilen “KUMSALA TAŞ DÖKÜLDÜ - KUM ZAMBAKLARI YOK EDİLDİ” başlıklı haber içeriğinde; konuyla alakası olmayan 2 adet ekran görüntüsü sehven paylaşılmıştır. İlgili ekran görüntüleri, “D. B d...@msn.com” isimli bir adresten 23.08.2021 tarihinde, tarafıma ait erhan.usta@tbmm.gov.tr adresine gönderilen mailin içeriğidir. İlgili ekran görüntülerinin tarafımla herhangi bir alakası olmadığı gibi, ismi geçen eski milletvekiliyle de alakası olduğuna ilişkin herhangi bir bilgim veya konuyla alakalı bir ilgim yoktur. Tarafımızdan gönderilen maildeki ilgili görseller; haber servis edilirken kullanılan fotoğraflarına arasına karışmış ve danışmanım tarafından sehven gönderilmiştir. Konunun tarafı eski milletvekilinden ve kamuoyundan, yapılan bu yanlışlıkla alakalı özür dileriz" demişti.

OLAYIN ASLI! VEKİLİN KIZINA ŞANTAJ
samsunkenthaber.com.tr'nin edindiği bilgilere göre; WhatsApp ekran görüntülerinde yer alan 'Çıplak resimleri al gel' ifadesi Samsun basının dikkatini çekerken, olayın aslının sanıldığı gibi olmadığı ortaya çıktı. Edindiğimiz bilgiye göre, eski milletvekili Hayati Tekin'in kızına bir Hacker tarafından çıplak görüntülerinin olduğu iddiası ile şantaj yapıldı. Eski milletvekili Hayati Tekin'de edindiğimiz bilgiye göre, kızının durumu kendisine iletmesi üzerine baba olarak kızına ilgi duyan Hacker ile iletişim kurarak WhatsApp üzerinden yazışmaya başladı. Bilgisayar programcısı-Hacker'i görüşme için evine çağıran Tekin'in bu nedenle şahsa gelirken iddia ettiği çıplak resimleri de getirmesini WhatsApp üzerinden yazdığı öğrenildi. Hayati Tekin'in kızına şantaj yapan şahsı yakalatarak şikayetçi olduğu, iddia edilen söz konusu çıplak resimlerinde olmadığı farklı yol ve yöntemlerle montaj uygulaması yapıldığı ve olayın yargıda olduğu kaydedildi.

Kaynak: samsunkenthaber.com.tr

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow