Erdoğan imzaladı: Samsun'daki OSB'de plan değişiyor

Erdoğan imzaladı: Samsun'daki OSB'de plan değişiyor

TOLGA BİRGÜCÜ - Samsun'un Bafra ilçesinde inşası devam eden Bafra Tarıma Dayalı İhtisas (Sera) Organize Sanayi Bölgesi'nde (OSB) çalışmalar hızla sürüyor. Hayata geçirildiğinde, Türkiye’nin üçüncü tarıma dayalı ihtisas organize sanayi bölgesi (OSB) niteliği taşıyacak olan OSB’nin kurulacağı bölgede çevre düzeni plan değişikliği yapılacak.

OSB BÖLGESİ OLARAK DÜZENLENECEK

Yer seçimi kesinleşen ve Bafra Tarıma Dayalı İhtisas Sera OSB’de, Tarım ve Orman Bakanlığı’nca (Tarım Reformu Genel Müdürlüğü) incelemelerde bulunuldu. Akabinde ise Bafra Tarıma Dayalı İhtisas Sera OSB’nin kurulacağı bölgenin, çevre düzen tekniğinin ‘Organize Sanayi Bölgeleri’ kapsamında düzenlenmesine ilişkin yeni bir plan değişikliği hazırlandı. 

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN ONAYLADI

Yetiştirilen sebze, meyve ve hayvansal gıdaların endüstriyel ürüne dönüştürülecek olan kent ve ülke ekonomisine ciddi katkılar sağlayacak olan Bafra Sera OSB’nin yeni Çevre Düzeni Planı Değişikliği, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 1 No'lu Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 102’nci maddesi uyarınca 21.12.2021 tarihinde onaylandı.

 

 

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow