EMO Genel Merkezi santrale girecek!

EMO Genel Merkezi santrale girecek!

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) 47. Olağan Genel Kurulu, 23 Ağustos’ta gerçekleştirilen seçimlerle tamamlandı. Yapılan seçimlerde EMO Yönetim Kurulu, Onur Kurulu ve Denetleme Kurulu asıl ve yedek üyeleri ile EMO`yu TMMOB Genel Kurulu’nda temsil edecek asıl ve yedek delegeler ile TMMOB Yönetim Kurulu, TMMOB Yüksek Onur Kurulu ile TMMOB Denetleme Kurulu belirlendi.

ÖZDAĞ YÖNETİM KURULU ASİL ÜYESİ OLDU

EMO Genel Kurulu’nda gerçekleştirilen seçimlerde 713 delege oy kullanırken; 12 oy geçersiz, 701 oy geçerli sayıldı. Mavi Liste’nin kazandığı seçimlere Samsun’dan da bir isim yer aldı. Yaptığı araştırmalar ve çalışmalarıyla gerek kentte, gerekse ülke genelinde verdiği çevresel mücadeleleriyle tanınan EMO eski Samsun Şube Başkanı Mehmet Özdağ, yönetim kurulu asil üyesi olmaya hak kazandı. Özdağ, kullanılan geçerli oyun 435’ini aldı. 

GÖREV DAĞILIMI CUMARTESİ YAPILACAK

Kazanan listede Bülent Pala, Şaban Filiz, Şükrü Can İncebıyık, Çiğdem Gündoğan Türker, Seyfettin Atar, Olgun Sakarya ve Mehmet Özdağ’ın isimleri yer aldı. EMO’nun yeni yönetimi içn Perşembe günü mazbata töreni gerçekleşecek EMO’da, Cumartesi günü ise görev dağılımı yapılacak. 

‘SORUMLULUĞUMUN FARKINDAYIM’

Mehmet Özdağ, “EMO 47. Olağan Genel Kurulumuzda gerçekleştirdiğimiz seçimler bir demokrasi örneğidir. Burada çok anlamlı ve tatlı bir mücadele olmuştur. Layık görüldüğüm görevin, bana yüklediği sorumluluğun farkındayım. Bu sorumluluk benim çalışma azmimi artırmış ve anlamlandırmıştır. Genel kurulumuzda bizleri destekleyen, tüm meslektaşlarımıza ve gönülden tebriklerini ileten dostlarımıza çok teşekkür ederim” diye konuştu.

‘SANTRAL MÜCADELEMİZ EMO’DA DA SÜRECEK’

Mehmet Özdağ, daha sonra ise “Görev dağılımında, enerji ve ilkim değişikliği, enerji ve çevre konularında görev talebim olacak. Başka bir talepte bulunmayacağım. Samsun’da verdiğimiz çevre mücadelelerimizi EMO Genel Merkezi’ne taşıyarak, burada da sürdüreceğim. Kentimizin en büyük çevresel sorunlarından biri olan Çarşamba Ovası’nda kurulumu süren biyokütle enerji santraliyle ilgili mücadelemiz EMO Genel Merkezi’nde de sürdüreceğim” şeklinde konuştu. Mehmet Özdağ, Samsun Çevre Platformu Sözcüsü olarak da görev yapıyor.

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow