Emlakçı Odası Başkanı haddini aştı: Kamu binasındaki karantinayı duyurdu

Emlakçı Odası Başkanı haddini aştı: Kamu binasındaki karantinayı duyurdu

Korona virüsü pandemisi Samsun’da etkisini göstermeye devam ediyor. Kentte özellikle Bafra, Çarşamba ve İlkadım ilçelerinden ve kent merkezinde hizmet veren özellikle kamu binalarından karantina haberleri geliyor. Dün bunlara bir yenisi de Samsun Tapu ve Kadastro 10. Bölge Müdürlüğü’nden gelen haber oldu.

Samsun Tapu ve Kadastro 10. Bölge Müdürlüğü’nde bazı memurların korona virüsü testinin pozitif çıktığını duyuruldu.

Yalnız haberi bu defa İl Sağlık Müdürü Muhammet Ali Oruç değil, Samsun Tüm Emlakçılar Meslek Odası (SATEM) Başkanı Mevlüt Oral kamuoyuna duyurdu.

 

ODA BAŞKANI TEPKİ ALDI

 

Pandemi süreciyle ilgili oldukça hassas davranan İl Pandemi Kurulu ve özellikle İl Sağlık Müdürlüğü'ne rağmen Emlakçı Odası'ndan böyle bir açıklama gelmesi, bazı kesimlerin tepkisini çekti. Kentteki tüm yöneticiler ve olayın vuku bulduğu Samsun Tapu ve Kadastro 10. Bölge Müdürlüğü'nün yöneticisi Faruk Dönmez'e rağmen açıklama yapan  Samsun Emlakçı Odası Başkanı Mevlüt Oral, tepki aldı.

 

 

İşte Oral'ın açıklamaları:

MEMURLARIN TESTİ POZİTİF ÇIKTI

 Sosyal medya hesabından Samsun Tapu ve Kadastro 10. Bölge Müdürlüğü’nde görevli memurlarda korona virüsü vakalarına rastlandığını duyuran Samsun Tüm Emlakçılar Meslek Odası Başkanı Mevlüt Oral, “Tapu Müdürlüklerinde maalesef Kovid-19 testi pozitif çıkan memurlar olmuştur. Bazı çalışanlar ise tedbir amaçlı karantinaya alınmışlardır. Yarın, Bölge Müdürü İle görüşüldükten sonra net karar verilecektir. Asılsız bildirim ve haberlere itibar etmemenizi rica ediyorum. Sizlere durumla ilgili anlık bilgiler vereceğiz” diye konuştu.

 

'SORUN VARSA BENİ ARAYIN'

 Başkan Mevlüt Oral, yaptığı içinci paylaşımda ise “Tapu ve Kadastro Bölge Müdürü Faruk dönmez beyi makamında ziyaret ettim. Atakum tapu dairesinde yaşanan karantina sürecini konuştuk. Yaşanan sıkıntılı süreci, çevre ilçelerden gönderilen memur desteği ile aştıklarını hiçbir vatandaşın ve emlakçının mağdur edilmeyeceğini bildirdi. Bizlere de düşen vazife, ordaki memurları zorlamadan vazifelerini yapmalarını sağlamaktır. Öyle sağdan soldan duyduğunuz tapu kapandı işlem alınmayacak gibi sosyal medyada haber yapanlara itibar etmeyin. Bir sıkıntı sorun varsa benim telefonum 7/24 açıktır” şeklinde konuştu.

 

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow