Duyarlı yazardan anlamlı proje

Duyarlı yazardan anlamlı proje

SOKAK SOKAK GEZİYOR

Yazar ve Sanatçı Halime Sel Özgen, okuma alışkanlığını arttırmak için önemli bir sosyal sorumluluk projesi yürütüyor. Çoğu yazarın düzenlediği imza günlerinin aksine Özgen, yazdığı şiir kitabını insanların ayağına götürerek hediye ediyor.

Okuma alışkanlığının ülke genelinde artması gerektiğini söyleyen Özgen, “Birkaç sanat dalıyla uğraşıyorum. Bağlama çalıyorum. Bunların yanı sıra şiir yazıyorum. Şiir kitabımı ise karşılığında beklenti olmadan, sokak sokak cadde cadde gezip insanlar hediye ediyorum. Çünkü okumak, herkesin ufkunu genişletir, bilgi ve birikimi arttırır” dedi. 

KİTAP OKUYUN TAVSİYESİ

Kitaplarını hediye etmeden önce imzalayan yazar Halime Sel Özgen’e, kitabı alan vatandaşlar da büyük ilgi gösteriyor. Yazar olarak, imza günü düzenlemek yerine sokakta vatandaşların ayağına gitmesi ise tebrik ediliyor. İki çocuk annesi olduğunu söyleyen Özgen, “Çocuklarımızın gelişimlerinin iyi olması için mutlaka küçük yaşlarda okuma alışkanlıklarını edinmeleri gerekiyor. Böylece büyürken, gelişiyorlar ve yetişkinlik evresine geldiklerinde bunun faydası fazlasıyla görüyorlar. Bu nedenle tüm anne ve babalara önce kendileri, yanlarında da çocukları ile birlikte kitap okumalarını tavsiye ediyorum” ifadelerini kullandı.

Mustafa ATASEVEN

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow