DP İl Başkanı Yaman: AK Parti başladığı yere döndü

DP İl Başkanı Yaman: AK Parti başladığı yere döndü

diyekonustu.com - Demokrat Parti (DP) Samsun İl Başkanı Mustafa Yaman, ülkede son günlerde yaşanan gelişmelerle ilgili bazı açıklamalarda bulundu. İktidarın politikalarını eleştiren Yaman, AK Parti’nin başladığı yere geri döndüğünü söyledi. Başkan Mustafa Yaman, “Gün geçmiyor ki iktidar, yeni bir adım ve yeni bir söylemle kendisi ile çelişmesin! Geride bıraktığımız hafta, özellikle AK Parti Genel Başkanı Sayın Erdoğan'ın tezlerini tevil ve iddialarını tekzip edecek bir dizi gelişmeye sahne oldu. Bunların başında gelen ise iktisat literatürünü şaşkın bırakan ‘faiz sebep, enflasyon neticedir’ tezidir. Tez demekten öte; anlaşılmaz ve nihayetinde milyarlarca liralık kayba neden olan inat, muhtemelen sahada artık siyasal sonuçlar da doğurmaya başladığından, kendileri tarafından kırılmıştır, kırmak zorunda kalmışlardır. Ancak devletin şeffaflığını nazara alarak bilebildiğimiz kadarıyla 100 milyar dolarlık bir maliyet, sadece geçtiğimiz 6 ayda milletin sırtına bu anlamsız inatla yüklenmiştir” diye konuştu.

 

‘UTANMAKTAN UZAKLAR’

 

“Berat Albayrak'ın istifa şeklinde adlandırılan görevi terki sonrası daha hissedilir tepki veren piyasalar, küçük bir dalgalanma yaşamıştır” diye İl Başkanı Yaman, “Bu da göstermektedir ki piyasaların önem verdiği tek şey para politikası, mali disiplin ya da iktisadi istikrar değil, liyakat, adalete bağlı bir rical ve keyfiyetten uzak, akılcı bir yaklaşımdır. Bu yaklaşıma sahip olmadıkları için iflasa yaklaştırdıkları, hatta tam anlamıyla batırdıkları bir devlette, millete ‘acı reçete’ önerecek kadar da utanmadan uzaklardır. Bilmeleri gerekir ki bu millet; sayelerinde, kendileri daha iyi arabalara binsin, eşleri eşrafları 3 liralık işten 300 lira kazansın, yandaş şirketlerin servetleri "garanti" olsun diye yıllardır reçetenin en acısına maruz kaldı. Oğlunun istediği pantolonu alamadığı için kendini asan bir babadan daha ‘acı’ ne var?Söyleyelim; evlatları ısınsın diye yanlarına fön makinesi koyan ve evlatları ile birlikte can veren bir annenin acısı!” şeklinde konuştu.

 

‘AK PARTİ BAŞLADIĞI YERE DÖNDÜ’

 

İl Başkanı Yaman, şöyle devam etti: “Türkiye'nin 60 yıllık birikimi ve hedeflerini bir kenara bırakarak özellikle son dönemde AB ile ilişkilerini zorunlu sığınmacı meselesi üzerinden sürdüren, Avrupa Birliği hedeflerini ‘vize serbestisi’ne indirgeyen ve adım adım eksenini saptıran, şakülünü yitiren AK Parti, şimdi başladığı yere geri döndü. Elbette AKP'nin her dönüşünde, her aldandığında ortaya çıkan maliyet yine milletin sırtına kaldı. Hep dediğimiz gibi; nimet iktidara, külfet vatandaşa.”

 

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow