Daha önce de kadınları fırçalamıştı: AK Partili başkandan engelli gence fırça

Daha önce de kadınları fırçalamıştı: AK Partili başkandan engelli gence fırça

Samsun'un Terme ilçesinde yaşayan Enes Yeşim Atar adlı engelli genç, boş vakitlerini değerlendirmek için atıl durumdaki bahçesini düzeltip burada sebze ekmek amacıyla Terme Belediyesi Başkanı Av. Ali Kılıç'tan iki kamyon toprak talebinde bulundu. Kendisine ilk talebinde Başkan Kılıç'ın söz verdiğini kaydeden engelli genç, aradan oldukça zaman geçmesine rağmen sonra mahalle muhtarına başvurdu. Buradan da çözüm bulamayan engelli genç, Başkan Ali Kılıç'a tekrar başvurdu ve bu defa sert bir tavırla karşılaştığını iddia etti.

 

 

ENGELLİ GENÇ: HİÇ AMA HİÇ YAKIŞMADI
Termeli genç olayı sosyal medya hesabı üzerinden duyurdu. Genç yaşananları şöyle anlattı; "Terme Belediye Başkanlığı kaç sefer aradım bana söz verdi. Bugün 10.35 de aradığımda 'ben sana toprak veremem senin için kanunu değiştiremem' dedi. Lütfen bana yardımcı olursanız sevinirim. Bir belediye başkanına önder bir kişiye hiç ama hiç yakışmadı benim daha önce ikamet ettiğim Ikizce Belediyesi başkanı sayın Osman Kaygı birak azarlayip hor görmeyi bizler için çalışıp çabalardı vee halada öyle terme belediye başkanı ise kanundan bahsediyor acaba kanun biz gibi insanları sizler sizin gibiler madur etsin diye sizi oraya getirmedi getirmedik karşılaştığım bu olay karşısında sadece üzgünüm. Bizim gibi engelli insanın sesi olun paylaşın bunları lutfen."

 

 

 

2019'UN TEMMUZ AYINDA DA KADINLARI FIRÇALAMIŞTI
Samsun’un Terme ilçesinde bir grup kadın yağmur yüzünden çamur içinde kalan yolların yapılması için belediye binası önüne geldi. Kadınların yanında yerel basın mensuplarını gören AKP’li Belediye Başkanı Ali Kılıç, 'Gazetecileri de alıp gelmişsiniz, size şov yaptırtmam” diyerek sert tepki gösterdi. Başkanın bu tavrına bir kadının “oy isterken böyle konuşmuyordun' demesi dikkat çekti.

 

VATANDAŞ TEPKİ GÖSTERDİ: İŞİNE GELENLERE YARDIM EDİYORLAR
Yaşananlara tepki gösteren diğer sosyal medya kullanıcılarından biri ise; "Muhammed Özen burada bu engelli vatandaş kendini oyalamak için sebze dikecekmiş bu gibi durumda insan destek olmalıdır bırakın desteği bide size 20 bin ceza yazarım demiş telefonda hakaretler bağırıp çağırmış yazıktır ayıptır kendi işlerine gelenlerin kapılarına ikişer üçef kamyon parke taşı dökmeyi biliyorlar buraya yazılacak neler varda.." dedi.

BİR BAŞKA YORUM DAHA: KAN EMİYOR BUNLAR

Bir başka sosyal medya kullanıcı da, "Harfiyatçı arkadaşların kanını emiyor bunlar. Neler neler var. Oraya toprak kim getirir ise ciddi ceza yaza biliyor belediye dikkat edin"

 

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow