Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan savaş uçağı ve pilot açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan savaş uçağı ve pilot açıklaması

diyekonustu.com - Konya'da savaş uçağı düştü. Olay yerine çok sayıda polis, ambulans, itfaiye ve AFAD ekipleri sevk edildi.

Konya 3. Ana Jet Üs Komutanlığı'nda konuşlanan Hava Kuvvetleri'nin akrobasi ekibi Türk yıldızlarındaki NF-5 uçağının eğitim esnasında düştüğü öğrenildi. Arama kurtarma ekiplerinin ulaştığı pilotun, şehit olduğu öğrenildi.

Milli Savunma Bakanlığı, düşen uçakla ilgili açıklama yaptı. Yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı; "Konya’da eğitim uçuşu yapan Hava Kuvvetlerimize ait bir NF-5 uçağımız saat 14.15’te henüz bilinmeyen bir nedenle kaza kırıma uğramıştır. Konuyla ilgili gerekli inceleme başlatılmıştır."

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN AÇIKLAMA
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: "Konya'da bir gösteri uçağımızın eğitim uçuşu sırasında kaza kırıma uğradığını ve pilotumuzun maalesef şehit olduğunu büyük bir teessürle öğrendim. Şehidimize Allah'tan rahmet niyaz ediyor; ailesine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetlerimize ve Milletimize başsağlığı diliyorum."

Ayrıntılar eklenecek...

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow