CHP'li vekilden sert eleştiriler: Bir ailenin çıkarları...

CHP'li vekilden sert eleştiriler: Bir ailenin çıkarları...

CHP Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu, TBMM kürsüsünden Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne sert eleştirilerde bulundu.

 

 

HÜKÜMET SİSTEMİ KAYNAKLI SORUNLAR

 

İşsizlik Sigortası Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi’nin TBMM Genel Kurulu’ndaki görüşmeleri sırasında söz alan CHP Parti Meclisi Üyesi ve Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu, Türkiye’nin bugün Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nden kaynaklı sorunlarla boğuştuğunu vurguladı.

 

 

'SİSTEM KRİZİYLE KARŞI KARŞIYAYIZ'

 

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin, devletin yönetim anlayışını felce uğrattığı ve bunun en somut örneğinin Berat Albayrak’ın Hazine ve Maliye Bakanlığı görevinden istifa sürecinde yaşandığı kaydeden Hancıoğlu konuşmasını şöyle sürdürdü: “Mesele, bir rejim sorunudur ve bu yeni rejim, bir gemi misali her yerinden su almaktadır. Sayıları 10 milyonu aşan işsizlerimize, yoksulluğun pençesindeki yurttaşlarımıza, dükkanını siftahsız kapatan esnafımıza, kur dalgalanması ve borç yükü altında üretemez hale gelen sanayicimize umut ışığı olacak politikalar üretmemiz gereken şu dönemde; ülkemiz bir sistem kriziyle karşı karşıyadır. İki yıldır uygulanan ve yetkilerin tek kişide toplandığı, halka hesap verme mekanizmasının by-pass edildiği Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi, bizim bu süreçte çok daha ağır bedeller ödememize sebep oldu” diye konuştu. 

 

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow