CHP'li Türkel'den santral yorumu: Gözlerini para hırsı bürümüş

CHP'li Türkel'den santral yorumu: Gözlerini para hırsı bürümüş

Oltan ve Köleoğlu Elektrik ve Enerji Üretimi Ticaret A.Ş.’nin Türkiye’nin sayılı nitelikli tarım arazilerine sahip Çarşamba Ovası’nda ısrarla kurulumunu sürdürdüğü biyokütle yakıtlı enerji santraliyle ilgili kentteki siyasi parti yöneticilerden yorum geldi. Ekim ayı sonuna kadar enerji üretimine başlamayı planlayan santral telaş halindeyken açıklama yapan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Samsun İl Başkanı Fatih Türkel ve İYİ Parti Samsun İl Başkanı Hasan Aksoy, Çarşamba Ovası’na santral kurulmasına karşı olduklarını söyledi. CHP’li Türkel, santralin bir rant ve Samsun’a yapılan ihanet projesi olduğunu söyledi.

 

CHP’Lİ TÜRKEL: GÖZLERİNİ PARA HIRSI BÜRÜMÜŞ

 

CHP Samsun İl Başkanı Fatih Türkel, “Çarşamba Ovası, bilindiği üzere Bakanlar Kurulu kararıyla nitelikli tarım arazisi ilan edilmiştir. Ovamız, Türkiye’nin en verimli topraklarına sahiptir ve önemi gerek kentimiz gerekse tüm ülkemiz için büyüktür. Oltan ve Köleoğlu adlı enerji şirketi, Samsun’daki sözde kamu işbirlikçileri ile birlikte Samsun’umuzun en verimli ovasının ciğerine hançer gibi saplanmıştır. Dernekler, çiftçiler, köylüler, Sivil Toplum Kuruluşları tek bir sesle ‘Bu yanlıştır. Bu Samsun’a ihanettir’ çığlığıyla aylardır isyan ediyor. Gözleri para hırsıyla bürümüş bu zatlar, bu insanların çığlıklarını ısrarla duymamaktadır” diye konuştu.

 

‘BU SAMSUN’A YAPILAN BİR İHANET PROJESİDİR’

 

Fatih Türkel, şöyle devam etti: “Her zaman söylüyoruz, biz bu yatırıma karşı değiliz ancak yerine karşıyız. Nitelikli tarım arazisi ilan edilmiş olan ve Samsun’un en güzide ovasına yapılan bu yatırım ihanettir. Bu santral Çarşamba Ovası’na ihanettir, Samsun’a yapılan bir ihanettir. Bu Samsun’a yapılan bir ihanet projesidir. Bu projeyi kınıyoruz. Süreci üzülerek takip ediyoruz. Siyasi anlamda da CHP olarak, bu projenin yakasını bırakmayacağız, mücadelemize devam edeceğiz.”

 

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow