CHP'li Tekcan'dan skandal teklife tepki: Kişiye özel imar barışıdır

CHP'li Tekcan'dan skandal teklife tepki: Kişiye özel imar barışıdır

Canik Belediye Meclisi’nin Sancaktepe Tesisi bölgesindeki arkeolojik alanda usulsüz inşa edilen özel mülkü koruma amaçlı kabul ettiği teklif dün Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi Ekim ayı komisyon toplantısında da görüşüldü.

Önceki dönemde kamu arazilerinin peşkeş çekildiği ve birçok usulsüzlüğün ayyuka çıktığı Samsun’un Canik ilçesinde tarih tekerrür ediyor. Canik Belediye Meclisi, 6 Ekim günü gerçekleştirilen toplantıda, arkeolojik alana usulsüz kurulan özel mülkü korumak için getirilen teklifi kabul etmişti. Söz konusu teklif dün Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi Komisyon Toplantısı'nda da görüşüldü.

Tartışılan söz konusu teklif, AK Parti’nin oy çokluğuyla kabul edildi. Teklife, İYİ Parti, CHP ve MHP gruplarından red oyu geldi

TEKCAN: BÖYLE BİR ŞEY OLAMAZ

 

Teklife tepki gösteren Samsun Büyükşehir Belediyesi CHP Grup Başkanvekili ve Atakum Belediyesi Başkanvekili Atila Tekcan  “Bu maddeyi bu şekilde geçirirsek, söz konusu yapı legal hale gelecek. Olay bu kadar basit. Düşünmek farklı bir olaydır, yürürlükte olan mevzuat farklı bir olaydır. Belediyenin ilgili şahıslara veya şahsın inşaat ruhsatı aldığı zamanki yürürlükteki uymak zorunda oldukları mevzuata uygun değil, bu şekilde uygun hale getiriyoruz. Biz bu şekilde kişiye özel imar barışı sağlamış oluyoruz. Böyle bir şey olamaz. Zaten Büyükşehir Belediye Meclisi buna alet olamaz. Nokta” dedi. Tartışmaların ardından, Canik Belediyesi’nin usulsüz yapıyı koruyan 'Koruma amaçlı uygulama imar planı’ teklifi oy çokluğuyla kabul edildi.

 

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow