CHP'li başkan yine engellendi: Proje açılışında haciz baskını

CHP'li başkan yine engellendi: Proje açılışında haciz baskını

Bir önceki yönetimin borçları nedeniyle Av Cemil Deveci’nin Belediye Başkanlığı görevini devraldığı andan itibaren çok sayıda hacizle karşılaşan Atakum Belediyesi’nin kentteki ulaşım ağını geliştirmek için imalat yaptığı kilitli parke taş üretim makinesi de haczedildi. İcra memurlarının haciz işlemi için seçtiği gün ve saat de dikkat çekti. Kilitli Taş Parke Üretim Tesisi’nin yanında kurulan ve Atakum Belediyesi’nin kırsal kalkınma projelerinin en önemli ayaklarından biri olan Halk Yem Evi’nin açılışının gerçekleştirildiği anlarda haciz memurları belediye tesisinin kapısına dayandı. Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci ile birlikte kırsal mahalle muhtarları ve çiftçiler büyük şok yaşadı.

Edinilen bilgilere göre, Nisan 2019 öncesinde görevde olan Atakum Belediyesi’nin AKP’li yönetimi tarafından milyonlarca borca sokulan Atakum İmar İnşaat A.Ş.’nin alacaklılarından biri, iflas eden ve mevcut yönetimle hiçbir bağı bulunmayan şirkete karşı icra takibi başlattı. İcra memurları, Atakum Belediyesi’nin Taflan Merkez Mahallesi’nde bulunan İlhan Kılıç Kilitli Taş Parke Üretim Tesisleri’ne geldi. Bu sırada Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, aynı tesis çatısı altında, beraberindeki çok sayıda mahalle muhtarı ve çiftçi ile birlikte kentin kırsal mahallelerinin kalkınmasına öncülük edecek olan Halk Yem Evi’nin açılış kurdelesini kesiyordu. Başkan Cemil Deveci ve yanında bulunan muhtarlar, icra memurlarının işlem yapmak için seçtikleri zaman aralığının manidar olduğunu belirterek tepki gösterdi.

‘BUGÜNÜ ÖZELLİKLE Mİ SEÇTİNİZ?’

Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, “İmar İnşaat Şirketi’nin burada ne malzemesi var? İlhan Kılıç Kilitli Taş Parke Üretim Tesisi’nin makineleri o şirkete ait, biz onları kiraladık. Benim göreve başladığım ilk gün, saat 09.30’da bu şirketin alacaklıları, şirketin ve belediyenin hesaplarına haciz koydurdular. Bu şirketi alacaklılar batırdı. Sen alacaklı olsan, görevinin ilk gününde yeni seçilmiş birinin önüne haciz dosyası koyar mısın? Genel olarak söylüyorum. 40 milyon borcu var bu şirketin” diye konuştu. Açılış için tesiste bulunan Kayagüney Muhtarı Cüneyt Sağır ise, “Şunu merak ediyorum. Bugünü özellikle mi seçtiniz?  Bugün burada bir açılış yapıyoruz. Siz bunu bilerek mi yapıyorsunuz? Gerçekten ayıptır. Bugün burada bir açılış var. Köylüler, muhtarlar açılış için toplanmışız. Tam da bugün geliyorsunuz” ifadelerini kullandı. 

EN ÖNEMLİ TESİSLERDEN BİRİ

Atakum Belediyesi’nin AKP’li eski yönetimine ait borçlar nedeniyle haciz konulan İlhan Kılıç Kilitli Taş Parke Tesisi’ndeki üretim makinesinin günlük yaklaşık 1,5 kilometre uzunluğunda yolu kaplayacak kilitli taş parke üretimi gerçekleştirebildiği öğrenildi. Edinilen bilgilere göre, tesiste imal edilen kilitli taş parkeler Atakum Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerince kentin yeni gelişen mahallelerindeki yol yapım çalışmalarında kullanılıyordu. Tesis, yaklaşan kış ayları öncesinde birçok sokağı çamurdan kurtarmak için yoğun mesai ile aralıksız üretim gerçekleştiriyordu. Haczedilen makine ile gerçekleştirilen imalatlar sonucu Atakum’da son 1,5 yılda yaklaşık 250 kilometre uzunluğunda yolun zemin kaplaması yapılarak vatandaşlar ve taşıt sürücüleri konforlu ulaşıma kavuşturulmuştu.

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow