CHP'li Başkan isyan etti: Tüm Türkiye duysun memuruma maaş ödeyemiyorum

CHP'li Başkan isyan etti: Tüm Türkiye duysun memuruma maaş ödeyemiyorum

Atakum Belediyesi’ne ait 2 farklı bankada bulunan kamuya ait 6 hesaba İzmir 16. İcra Dairesi tarafından haciz konuldu. Vergi ve harç hesabı olan hesaplara dair Atakum Belediyesi avukatları haczedilemezlik itirazı gerçekleştirdi. İtiraz kabul edildi ancak henüz işlem gerçekleştirilmedi. İşlemin gecikmesi belediyenin rutin ödemelerinde problemlere neden oldu.

HUKUKA AYKIRI HACİZ
Hesaplara uygulanan haczin ardından 20 Ağustos 2021 Cuma günü hesapların kamu hesabı olması nedeniyle İzmir 16. İcra Dairesi’ne haczi kaldırma talebi yapıldı. Önceki gün haczi kaldırma talebi kabul edildi ancak işlem henüz gerçekleşmedi. Atakum Belediyesi avukatları, hesapların vergi ve harç hesapları olduğu için haciz konulmaması gerektiğini belirterek hukuka aykırı biçimde kamu hesaplarına haciz konulduğunu ifade etti.

‘YAPILANLAR İNSANİ DEĞİL’
diyekonustu.com Genel Yayın Yönetmeni ve Gazete Gerçek Yazı İşleri Müdürü Tolga Birgücü
'ne konuşan Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, “Bunu bize yapıyorlar. Belli aralıklarla belediyelerin hesaplarını bloke etmek insani değildir. Bu hesaplar, belediyenin aldığı vergilerle kaynaklarla oluşturulmuştur. Kamu kaynağıdır. Bunu herkes biliyor; bunu avukat da biliyor, normal vatandaş da biliyor, haciz memuru da biliyor. Hukuki yollara başvuruyoruz ama süreç uzun sürüyor. Usulsüz bir işlem yüzünden zaman kaybediyoruz” diye konuştu.

‘MEMUR MAAŞI ÖDEYEMİYORUM’
“Ben 3-4 gündür memurumun maaşını ödeyemiyorum” diyen Başkan Deveci, şöyle devam etti; “Bu yapılanlar insani değildir. Ben bu yaşadıklarımızın tüm Türkiye tarafından duyulmasını istiyorum. Atakum Belediyesi’ne yapılanlardan tüm kamunun haberdar olmasını istiyorum.”

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow