CHP'den sert çıkış: Vebali hepinizin üzerinde

CHP'den sert çıkış: Vebali hepinizin üzerinde

diyekonustu.com - CHP Samsun İl Başkanı Fatih Türkel dün Recep Tayyip Erdoğan’ın Genel Başkan seçildiği AK Parti 7. Büyük Olağan Kongresi’nde yaşanan sosyal mesafe kurallarının hiçe sayılması olayıyla ilgili AK Parti İl Başkanı Ersan Aksu’ya tepki gösterdi. Kongreye Samsun’dan katılım sağlayan AK Partililerle ilgili Samsun Valisi Zülkif Dağlı’ya sorular soran Fatih Türkel, sert konuştu.


CHP Samsun İl Başkanı Türkel

ERSAN AKSU’YA SERT TEPKİ GÖSTERDİ
Başkan Türkel, “Sayın Aksu öyle görünüyor ki lokanta kafe esnafı 1 yıldır dört gözle sınırlı, pandemi koşulları adı her ne ise bir umut sizden çare beklerken evinde aş yerine taş kaynatırken, siz gene lebalep bir şekilde kongrenizi yaptınız, geldiniz. Samsun’da ve Türkiye’de herkese Kovid-19 var maşallah bir size yok! Sayın il başkanı bu işin sırrı nedir? Biz on kişi cenazede, toplantıda bir araya geliyoruz Kovid-19’a yakalanıyoruz. Mecidiye Çarşısı’na çıkıyoruz Kovid-19 yayıyoruz. Esnaf dükkanını açıyor Kovid-19’u bulaştırıyor. Bir de yetmez gibi  maskesini yarım takana ceza, takmayana ceza! Polis soruyor vatandaşa neden maske yok diye vatandaşın maske alacak parası yok ceza! Adam aç, yasak saati sokakta çaresiz çöp karıştırıyor ceza. Buradan üç seçenekli soru çıkıyor sayın Aksu; söz konusu AKP kongreleri olunca Kovid-19 buralara gelemiyor mu? Aşıdan başka bir Kovid-19 koruyucu icat edildi de bize mi ermiyorsunuz? Samsun’da ve Türkiye’nin diğer illerinde yapılan kongrelere katılanları komple aşılattınız mı? Ya da ‘biz şovumuzu yaparız gerisi umurumuzda değil! 81 ilde de salonları lebaleb doldururuz, illerden bize ne? Asıl olan Reisin şovu, Kovid-19’dan bize ne’ mi diyorsunuz? Bu sorulara cevap verin ki vatandaşın ve bizim kafamız rahat olsun.

SAMSUN VALİSİ’NE SORULAR SORDU
“Samsun Valiliğine de soruyoruz” diyen CHP İl Başkanı Türkel, şöyle devam etti; “Samsun İl ve ilçelerinden AK Parti 7. Kongresine kaç otobüs kaldırıldı? Gidenlerin listeleri tutuldu mu? HES kodları kontrol edildi mi? Ankara dönüşünde en azından yolda bir sürü vatandaşı çevirip sorulduğu gibi ateşleri ölçüldü mü? Sayın Aksu partilerden, siyasette taraf olmaktan çok daha önemli ve değerli olan insan hayatıdır. En önemlisi yüksek risk grubunda olan ilimizden giden vatandaşların kongreye katılımı öncesi testleri yapıldı mı? Hastalık bulaştırma ve Allah korusun bu vesile ili canların yitmesine sebep olma vebalı hepinizin üzerinedir, bilesiniz.”

HABER MERKEZİ

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow