Canik'te çocukların yüzü gülüyor

Canik'te çocukların yüzü gülüyor

Canik Belediyesi ‘Bir Kardeşinin Yüzünde Sen de Tebessüm Ol’ projesi kapsamında Canik Kültür Merkezi’nde ilçede ikamet eden yetim çocuklar ve aileleriyle kahvaltılı programda bir araya geldi.

SANDIKÇI: HAYRA OLAN İŞLERİN TAKİPÇİSİ VE ÖNCÜSÜ OLACAĞIZ

Programda konuşan Sandıkçı, “İlçemizin sorunlarını önem ve öncelik sırasına göre çözüyor, çalışmalarımızı belirli bir plan program dahilinde sürdürüyoruz. Ancak bu vesile ile bilinmesini isterim ki bizim en büyük önceliğimiz ilçemizde aç yatan, açıkta kalan ihtiyaç sahibi tek bir kardeşimizin kalmamasıdır. Bu hususta buradan sizler aracılığı ile tüm vatandaşlarımıza, muhtarlarımıza, meclis üyelerimize sivil toplum kuruluşlarımıza sesleniyorum; gönül kapımız da belediyemizin kapıları da belediyemizin var olan tüm imkanları da darda olan, zorda olan kardeşlerimiz için sonuna kadar açıktır, açık olacaktır. Adalet ve hakkaniyet ölçüsünde vatandaşımızın hayrına olan tüm işlerin öncüsü ve takipçisi olacağız.  Benim çok sevdiğim bir slogan var: ‘Yetim Gülerse Dünya Güler’. Yaşanabilir bir dünya için bunu sağlamak boynumuzun borcudur. Bu vesile ile böylesi anlamlı bir organizasyonda yer almaktan, sizleri burada ağırlamaktan son derece mutlu olduğumu tekrar ifade ediyor katılımlarınız nedeniyle her birinize ayrı ayrı şükranlarımı sunuyorum. Ayrıca iyilik kervanımıza katılan tüm hayırsever iş insanlarına da hassaten teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Konuşmaların ardından yetim çocuklarla tek tek ilgilenen Başkan Sandıkçı, çocuklara bayram öncesi hediye çeklerini vererek hatıra fotoğrafı çektirdi.

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow