Cani öğretmenden mahkemede şok ifadeler: Ben yapsam ne olacak?

Cani öğretmenden mahkemede şok ifadeler: Ben yapsam ne olacak?

diyekonustu.com Genel Yayın Yönetmeni Tolga Birgücü’nün haberine göre: Olay, 19 Mayıs ilçesi Dereköy Mahallesi’nde meydana geldi. İddiaya göre: ilçede anaokulu öğretmeni olan E.U., komşunun bahçesinde beslediği sokak köpeğinin sahibi olduğu ‘golden’ cinsi köpeği ile çiftleşeceği gerekçesiyle, 60 yaşındaki emekli öğretmen Aydemir Şahin’e ve ailesine tehditlerde bulundu. E.U. bu süreç içerisinde komşularına sormadan köpeği alarak belediyeye teslim etti ve Aydemir ailesi köpeği belediye ekiplerinden alarak yazlıklarına geri getirdi. 29 Aralık 2019 tarihinde Aydemir Şahin, yazlıklarına geldiğinde tüfek sesi duydu. Dışarıya koşan emekli öğretmen Aydemir Şahin, köpeklerinin vurularak yaralandığını gördü. Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Veteriner Fakültesi Hayvan Hastanesi’nin acil servisinde tedavi altına alınan köpeğin vücudundan 40 saçma çıkartıldı. Emekli öğretmen Aydemir Şahin, köpeğini vuran kişinin komşusu E.U. olduğu gerekçesiyle kendisinden şikayetçi oldu. Görülen dava sonucunda anaokulu öğretmeni E.U. hakkında beraat kararı verildi. Yaşananlara isyan eden emekli öğretmen Aydemir Şahin, kararın bozulmasına istinaden mahkemeye itirazda bulundu.
 

‘KÖPEĞİMİZİ HABERİMİZ OLMADAN BELEDİYEYE VERDİ’
Tolga Birgücü
’ye konuşan 60 yaşındaki emekli öğretmen Aydemir Şahin, “Bafra’da yaşıyoruz ancak 19 Mayıs ilçesi Dereköy Mahallesi'nde yazlığımız var. Yazlığımızın bahçesinde beslediğimiz diğer köpeklerimiz de var. Biz köpeğimizi sokakta bulduk, sahiplendi, hamileydi ve doğurtturduk, yavrularına baktık ve de sahiplendirdik. Bulduğumuz günden buyana da bizimle beraber yaşıyor, ona bakıyoruz. Ancak bir komşumuz köpeğimizden rahatsız oldu. Bizim haberimiz olmadan, bize sormadan köpeğimizi daha önce belediyeye verdi. Belediye ekipleri de sonrasında tasmalı köpeğimizi aldıkları için özür dileyerek geri getirdi” diye konuştu.

KIZINA ‘YA GÖRMEYECEĞİM YA DA ÖLDÜRECEĞİM’ TEHDİDİ
Aydemir Şahin
, “Köpeğimiz sokakta gezen bir köpek değil, yazlığımızın bahçesinde geziyor. Yürüyüşe dahi bizimle çıkıyor. Komşumuzun bu olaydan önce kızım ve baldızıma ‘'köpeğinizi ya sokakta görmeyeceğim ya da öldüreceğim' diyerek tehdit ettiğini duydum” şeklinde konuştu.

VÜCUDUNDAN 40'A YAKIN SAÇMA ÇIKARTILDI
Aydemir Şahin
, şöyle devam etti: “29 Aralık 2019 günü yazlığımıza geldiğimize köpeğimizi yaralı halde bulduk. Hemen vakit kaybetmeden Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Veteriner Fakültesi Hayvan Hastanesi’ne getirdik. Buradaki arkadaşlar köpeğimizin vücudunda farklı bölgelerde 40'a yakın saçma buldu.”

‘BİR ÖĞRETMEN BUNU NASIL YAPABİLİR?’
Köpeği vuran E.U.’nun o dönem gerekçe olarak, beslediği ‘golden’ cinsi köpeğinin, sokak köpeği ile çiftleşmemesi için vurduğunu söylediğini ifade eden Aydemir Şahin, “Bizim köpeğimiz sokak köpeği olduğu için onunla çiftleşirse ırkı bozulurmuş. Kendisinin bölgedeki diğer insanların da köpeklerini toplatarak belediyeye verdiğini duyduk. Ben her gün Bafra’dan gelerek bir saat köpeğimle ilgileniyorum, çocuklarım da geliyor ilgileniyor. Yürüyüşe çıkartıyor ve ihtiyaçları ile ilgileniyoruz. Biz sokak köpeklerinin yaşaması gerektiğini düşünüyoruz. Bir öğretmen bunu nasıl yapabilir. Aklımız almıyor” ifadelerini kullandı. Aydemir Şahin, yaşananlar üzerine E.U. hakkında mahkemeye suç duyurusunda bulundu.

ÜZERİNE KAYITLI AV TÜFEĞİ VAR MI?
Mahkemece hakkında ‘Mala zarar verme’ suçundan kamu davası açılan E.U., yeterli değil bulunamaması nedeniyle beraat etti. Karara avukatı aracılıyla itiraz eden Aydemir Şahin, E.U.’nun olayın sıcaklığıyla jandarmaya verdiği ifadeler ve sonrasında bu ifadelerini değiştirmesi, kolluk tutanağının araştırılması, köpeğin vurulduğu av tüfeğinin bulunması, E.U.’nun evinin ve aracında aranma yapılması ve şahsın üzerine kayıtlı av tüfeği olup olmadığının testi edilmesini istedi.

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow