Büyükşehir Belediye Başkanı Samsun basınını hedef aldı

Büyükşehir Belediye Başkanı Samsun basınını hedef aldı

Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi Eylül ayı toplantısının 14’üncü birleşiminin 1’inci oturumunda konuşan Belediye Başkanı Mustafa Demir, korona virüsü pandemisiyle mücadeleyi ellerinden geldiği kadar sürdürdüklerini ifade etti. Başkan Demir, kentteki bazın basın yayın organlarının belediyeye ait toplu taşıma araçlarında yaşanan yoğunluğu artniyetli olarak servis ettiklerini kaydederek, tepki gösterdi.

‘AMACINI AŞAN HABERLER YAPILIYOR’

Mustafa Demir, “Pandemi süreci şu anda devam ediyor ve en dikkat etmemiz gereken bir döneme giriyoruz. Pandemiyle ilgili denetimlerimiz ve diğer çalışmalarımız sürüyor. Özellikle SAMULAŞ’ın tramvaylarının ve halk otobüslerinin tüm denetimlerine belediyemiz çok etkin bir şekilde devam ediyor. Ancak denetimlerle ilgili bazen bir kısım yerel basın organlarında haberler çıkıyor. Bazen amacını aşan haberlere rastlıyoruz. Bunun iki türlü yönü var; birincisi kamuoyuna doğru olmayan yönlendirme yapmış oluyorlar ve ikincisi ise pandemi sürecinde Türkiye’de hemen hemen en başarılı olmuş bir belediye yönetimini ve oradaki emek veren diğer insanların emeklerine haksızlık ediyorlar” diye konuştu.

‘VİCDANLARIYLA BAŞBAŞA BIRAKIYORUM’

“Pandemi süreciyle ilgili alınan kararları uygulama noktasında çok sayıda insanımız gece gündüz gayret ediyor” diyen Başkan Mustafa Demir, şöyle devam etti: “Samsun’da insanlarımız bu kurallara uyum noktasında çok büyük bir gayretle çaba gösteriyorlar ancak maalesef bir kısım insanımızın yaptığı bazı ihmalleri, sanki sorumluluğun yerine getirmiyormuş ve dikkat edilmiyormuş gibi sunuyorlar. Bu doğru değil. Samsun’da bu tür bir kısım potansiyel yayın mecraları var. Onların niyetlerini biz de milletimiz de biliyor. Biz 1 milyon 300 bin halkımıza karşı sorumluyuz. İktidarı ve muhalefetiyle sorumluluğumuzu yerine getirme noktasında gece-gündüz tüm birimlerimizce çalışıyoruz. Ben, buna rağmen bu tür yayınları yapanları kendi vicdanlarıyla başbaşa bırakıyorum. Bizler tüm gayretimizle ortadayız, halkımızın da hizmetindeyiz.”

Tolga BİRGÜCÜ

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow