Bülent Arınç'tan istifa açıklaması!

Bülent Arınç'tan istifa açıklaması!

diyekonustu.com - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu (YİK) üyesi Bülent Arınç'ın Osman Kavala ve Selahattin Demirtaş hakkındaki sözlerini eleştirmesinin ardından yeni bir gelişme yaşandı.

Arınç'ın istifa ettiğine yönelik haberlerin ardından Posta gazetesi yazarı Murat Çelik'in Arınç ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

'BENİ ÇOK RENCİDE ETTİ'

Arınç, Çelik'e "duygusal bir insan" olduğunu söyledi ve "Dünkü konuşma beni çok rencide etti. Sayın Cumhurbaşkanı çok ağır bir konuşma yaptı" diye konuştu.

Arınç'ın görüşmede söylediklerini Twitter'dan paylaşan Çelik şu ifadeleri aktardı: Çelik'in "Görünen o ki, Cumhurbaşkanı görüşmeniz istifanızla sonuçlanacak. Peki sadece Cumhurbaşkanlığı YİK üyeliğinden mi ayrılacaksınız, yoksa AK Parti'den de istifanız söz konusu mu?" sorusuna ise Arınç şu yanıtı verdi:

 

 

1.) Bülent Arınç ile telefonda görüştüm. Açıklamaları şöyle:
- Ben duygusal bir insanım. Dünkü konuşma beni çok rencide etti. Sayın Cumhurbaşkanı çok ağır bir konuşma yaptı.
- İstifa ettiğim yönünde bazı söylentiler çıkmış ama şu an için bu doğru değil.

— Murat Çelik (@muratceliktv) November 23, 2020

 

 

NE OLMUŞTU?

Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bülent Arınç'ın; eski HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş'ın tahliye olabileceğini ve iş insanı Osman Kavala'nın tutuklu kalmasına hayret ettiğini söylemesine değinmişti.

 

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow