Biyokütle enerji santraline kırmızı kart: Darısı Samsun'un başına

Biyokütle enerji santraline kırmızı kart: Darısı Samsun'un başına

Samsun'da Çarşamba Ovası'nın tam ortasına biyokütle santrali kurma çalışmaları, siyaset ve bürokrasiden tam destek görürken, Tarsus'ta belediye başkanı biyokütle santral kurulmasına izin vermemek için harekete geçti

Mersin'in Tarsus ilçesinde Biçer Enerji Elektrik İnşaat Üretim A.Ş. tarafından yapımı planlanan Tarsus Biyokütle Enerji Santrali Projesi'nin ÇED raporunun Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından onaylanmasına yönelik tepkiler devam ederken, Tarsus Belediye Başkanı'ndan önemli bir açıklama geldi. habergazetesi.com.tr'nin haberine göre, Mersin Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan, Biyokütle Enerji Santrali yapılması planlanan alanın belediye tarafından alındığını ve bu projeye izin vermeyeceklerini açıkladı.

‘KANSER EDECEK ÇALIŞMAYA DİRENİRİZ’

Projenin yapılacağı arsanın sahibi ile anlaştıklarını ve kendisine aynı değerde başka bir arsa verdikleri bilgisini de paylaşan Bozdoğan,"Seçim çalışmamda da biyokütle enerji santralini buraya getirmeyeceğimi söylemiştim. 'Biyokütle Enerji Santrali yerine Biyogaz Santrali yapalım' dedim. Biyokütle enerji santralini yaptırmamak için bir hekim olarak direndim. İnsanları kanser edecek bir çalışmaya biz direniriz. Biyokütle enerji santrali yapılacak alanı belediye olarak aldık. Biyokütle enerji santrali Tarsus'ta olmayacak” diye konuştu.

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow