Başkandan ikinci el oto uyarısı: Şimdi almayanlar...

Başkandan ikinci el oto uyarısı: Şimdi almayanlar...

diyekonustu.com - Samsun İkinci El Otomobilciler Dernek Başkanı İbrahim Kınık, ikinci el otomobilde son durumu anlattı. Başkan Kınık, faizlerin artması nedeniyle araç alışverişi noktasında 2,5 aydan buyana telefonlarının çalmadığını kaydetti. Başkan Kınık, sektörün sıkıntılı dönem geçirdiğini ekledi. Otomobil almayı düşünenlere de çağrı yapan Başkan Kınık, fiyatların yaz aylarında artış göstereceğini ve bu nedenle ellerini çabuk tutmaları gerektiğinin altını çizdi.

‘TELEFONLARIMIZ ÇALMIYOR’
Başkan İbrahim Kınık, “Son dönemde satışlarımızda ciddi oranda düşüş var. 2,5 aydan buyana telefonlarımız çalmıyor diyebilirim. Piyasa durdu. Araçlarda geri gelme başladı. Bayilerde eskiden araba yoktu ancak şimdi var. Döviz kurunun aşağı inmesi ve faizlerin yükselmesiyle insanlar kredi kullanamamaya başladılar ve dolayısıyla otomobil alımına yönelemediler. Ancak sektör olarak yaz aylarından umudumuz var” diye konuştu.

Samsun İkinci El Otomobilciler Dernek Başkanı İbrahim Kınık

‘ŞU AN EN DOĞRU ZAMAN’
Araç almayı düşünenlere çağrı yapan Başkan İbrahim Kınık, “Kış ayları her zaman araç fiyatlarının düşük olduğu dönemlerdir ve bu dönemi şu anda da yaşıyoruz. Yaz aylarında araç piyasasında ciddi hareketlilik olacaktır. Bu nedenle, araç almayı hedefleyenler için şu an en mantıklı zamandır. Sürücülerimiz otomobil fiyatlarının yükseleceğini bilmeli ve ellerini çabuk tutmalılar” diye konuştu.

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow