Başkan Sinecek'ten şoförler için destek çağrısı

Başkan Sinecek'ten şoförler için destek çağrısı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, korona virüsü pandemisi nedeniyle işleri etkilenen esnafa yönelik destek paketini açıkladı. Erdoğan, işyeri kira olan esnafa büyükşehirlerde aylık 750 lira ve diğer illere ise 500 lira kira desteği verileceğini duyurdu. Erdoğan ayrıca, önümüzdeki 3 ay boyunca esnafa toplamda beş milyar liralık hibe desteği de vermeyi planladıklarını söyledi. Konuyla ilgili sitemiz Genel Yayın Yönetmeni ve Gazete Gerçek Haber Müdürü Tolga Birgücü'ne konuşan Atakum Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Metin Sinecek 

 

Atakum Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Metin Sinecek

‘DESTEKLERİN ARTACAĞINI DÜŞÜNÜYORUZ’
Başkan Metin Sinecek, “Devletimizin esnafa verdiği desteğin miktarı çok önemli. Ancak bu desteklerle esnaf ancak elektrik, su ve doğalgaz gibi faturaların ödeme şansı olur. Bu rakamlarla esnafımızın kirasını ödeme şansı yoktur. Devletimiz, bu desteğin yanı sıra KDV oranlarını da düşürdü. Kepenk kapatan esnafımız var, tüm bunların yanında bu güzel bir gelişmedir. Destek miktarlarının azlığı ve çokluğu tartışılabilir ancak devletin sıcak elinin esnafın sırtında olduğunu gördük. Devletimiz, esnafın kiralarını 5-6 ay karşılayabilseydi keşke ama bu kadar yapabildi. Bizler, ilerleyen zamanlarda bu desteklerin artacağını düşünüyoruz” diye konuştu.

SİNECEK’TEN ŞOFÖR ESNAFI İÇİN ÇAĞRI
Başkan Metin Sinecek, şöyle devam etti: “Ayrıca bu desteklerin her esnafa verilmesi gerektiği kanaatindeyiz. Pandemi dolayısıyla şoför esnafımız çok mağdur oldu. Onlar da vergi mükellefi. Onların da ticari araçları var. Kısacası bizler o esnafımızın da bu desteklerden yararlanmasını istiyoruz. Bu tür sektörlerimize de destek verilmesi yönünde devletimize çağrı yapmak istiyoruz."

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow